РІЗНИЦЯ МІЖ КРАЇНОЮ І ДЕРЖАВОЮ

Різниця між країною і державою: визначення, характеристики, приклади

Країна і держава — це два терміни, які часто помилково використовуються як взаємозамінні. Однак між ними існує суттєва різниця. У цій статті ми розглянемо, що таке країна і держава, їх особливості, а також наведемо приклади. Питання, які ми розглянемо:

 1. Що таке країна?

 2. Що таке держава?

 3. У чому різниця між країною і державою?

 4. Приклади країн і держав

 5. Висновок

Що таке країна?

Країна — це територія з визначеними кордонами, на якій проживає населення, яке об'єднане загальною культурою, мовою, історією та іншими факторами. Країна може бути незалежною або входити до складу іншої держави.

Особливості країни:

 • чітко визначені кордони;
 • постійне населення;
 • єдина культура;
 • загальна історія;
 • власна мова, релігія, традиції;
 • може бути незалежною або частиною іншої держави.

Що таке держава?

Держава — це політична організація суспільства, яка здійснює владу на певній території. Держава має право встановлювати закони, збирати податки, здійснювати правосуддя, забезпечувати оборону та здійснювати зовнішню політику.

Особливості держави:

 • єдина політична організація;
 • визначена територія;
 • населення, яке проживає на цій території;
 • влада, яка здійснюється на цій території;
 • право встановлювати закони, збирати податки, здійснювати правосуддя, забезпечувати оборону та здійснювати зовнішню політику;
 • може бути незалежною або входити до складу іншої держави.

У чому різниця між країною і державою?

Основна відмінність між країною і державою полягає в тому, що країна — це географічне поняття, а держава — це політичне. Країна — це територія з визначеними кордонами, а держава — це організація, яка здійснює владу на цій території. Іншими словами, країна — це фізична сутність, а держава — це юридична сутність.

Крім цього, між країною і державою існують і інші відмінності. Країна може бути незалежною або входити до складу іншої держави, а держава завжди є незалежною. Країна може мати різну форму правління, а держава завжди має певну форму правління. Країна може мати різну територію, а держава завжди має певну територію.

Приклади країн і держав

Прикладом країни є Україна. Україна — це територія з визначеними кордонами, на якій проживає населення, яке об'єднане загальною культурою, мовою, історією та іншими факторами. Україна є незалежною країною.

Прикладом держави є Сполучені Штати Америки. Сполучені Штати Америки — це політична організація суспільства, яка здійснює владу на певній території. Сполучені Штати Америки мають право встановлювати закони, збирати податки, здійснювати правосуддя, забезпечувати оборону та здійснювати зовнішню політику. Сполучені Штати Америки є незалежною державою.

Висновок

Країна і держава — це два різні поняття. Країна — це територія з визначеними кордонами, на якій проживає населення, яке об'єднане загальною культурою, мовою, історією та іншими факторами. Країна може бути незалежною або входити до складу іншої держави. Держава — це політична організація суспільства, яка здійснює владу на певній території. Держава має право встановлювати закони, збирати податки, здійснювати правосуддя, забезпечувати оборону та здійснювати зовнішню політику. Держава може бути незалежною або входити до складу іншої держави.

Запитання, що часто задаються

 1. Що таке країна?

 2. Що таке держава?

 3. У чому різниця між країною і державою?

 4. Наведіть приклади країн і держав.

 5. Яка різниця між країною і державою?

Тоже интересно