Пшеничний Гордій Семенович

Пшеничний Гордій Семенович: Життя і Внесок в Архівну Справу України

Дитинство та Юність

Пшеничний Гордій Семенович народився 3 січня 1914 року в мальовничому селі Карабчиїв, що на Полтавщині. З раннього дитинства він виявляв жагу до знань і прагнення до самоосвіти.

Освіта та Кар’єра

У 1933 році Гордій Семенович вступив до Київського державного університету імені Тараса Шевченка, де здобув освіту за спеціальністю “історик-архівіст”. Після закінчення навчання він працював в різних архівних установах України, а в 1944 році очолив Центральний державний архів кінофотофонодокументів України (ЦДАКФФДУ).

Розвиток ЦДАКФФДУ

Під керівництвом Пшеничного Г.С. ЦДАКФФДУ став одним з провідних архівних закладів України. Було проведено велику роботу з упорядкування і збереження кінофотодокументів, створено систему науково-довідкового апарату, розширено мережу читальних залів і лабораторій.

Наукова та Публіцистична Діяльність

Пшеничний Гордій Семенович був не тільки талановитим архівістом, але й відомим науковцем і публіцистом. Він опублікував понад 100 наукових праць, присвячених історії України, архівознавству, кінодокументалістиці.

Почесні Звання та Нагороди

За свої досягнення Пшеничний Г.С. був удостоєний численних почесних звань і нагород, у тому числі ордена Трудового Червоного Прапора і ордена Жовтневої Революції.

Висновок

Пшеничний Гордій Семенович був видатним архівістом, науковцем і публіцистом, який зробив значний внесок у розвиток архівної справи в Україні. Його праці мають велике значення для істориків, кінознавців та всіх, хто цікавиться історією нашої країни.

Часто Задавані Питання

  1. Коли і де народився Пшеничний Гордій Семенович?
  2. Яку освіту він здобув?
  3. Коли він очолив ЦДАКФФДУ?
  4. Які наукові праці він опублікував?
  5. Яких почесних звань і нагород він був удостоєний?

Тоже интересно