Понори (Прилуцький район)

Понори: мальовниче село на берегах Ромни

Історія Понорів

Понори – це старовинне село, яке існує вже понад 600 років. Перша письмова згадка про нього датується 1401 роком. Вважається, що назва села походить від слова “понор”, що означає “місце, де вода йде під землю”.

У XVI-XVII століттях Понори були центром козацької сотні. У селі проживали заможні козаки, які займалися торгівлею та землеробством.

У XIX столітті Понори стали центром волості. Село стрімко розвивалося, в ньому були відкриті школа, лікарня, пошта та інші установи.

У XX столітті Понори пережили важкі часи. Під час Другої світової війни село було окуповане німецько-фашистськими військами. У 1943 році село було визволене радянською армією.

Географічне положення та природа Понорів

Понори розташовані на мальовничих берегах річки Ромни, в оточенні лісів та полів. Село знаходиться в зоні помірно-континентального клімату з м’якою зимою та теплим літом.

Природа Понорів дуже різноманітна. Тут є ліси, поля, луки, річки та озера. У лісах ростуть сосни, дуби, берези, липи та інші дерева. На луках ростуть різноманітні трави та квіти.

У річці Ромни водиться багато риби. Тут можна зловити щуку, окуня, карася, плотву, та інших риб.

Економіка та інфраструктура Понорів

Основу економіки Понорів становить сільське господарство. У селі є кілька фермерських господарств, які займаються вирощуванням зернових культур, овочів та фруктів.

У Понорах також є кілька малих підприємств, які займаються виробництвом меблів, одягу та інших товарів.

Інфраструктура Понорів добре розвинена. У селі є школа, дитячий садок, лікарня, бібліотека та інші установи.

Культура та традиції Понорів

Понори мають багату культуру та традиції. У селі є кілька фольклорних колективів, які виконують українські народні пісні та танці.

У Понорах також проводяться різноманітні фестивалі та свята. Найбільш популярним святом є День села, який відзначається влітку.

Туризм в Понорах

Понори – це ідеальне місце для відпочинку та туризму. Тут є все, що потрібно для незабутніх канікул: мальовнича природа, чисте повітря, гостинні люди та різноманітні розваги.

У Понорах можна відпочити на березі річки Ромни, прогулятися по лісі, відвідати місцевий музей або просто насолодитися сільською тишею.

Висновок

Понори – це мальовниче село з багатою історією та культурою. Тут є все, що потрібно для комфортного проживання та відпочинку.

Часті запитання про Понори

 • Де знаходиться село Понори?
 • Село Понори знаходиться в Чернігівській області України, входить до складу Талалаївської селищної громади.

 • Якою є історія села Понори?
 • Перша письмова згадка про село Понори датується 1401 роком. Вважається, що назва села походить від слова “понор”, що означає “місце, де вода йде під землю”.

 • Яка природа в Понорах?
 • Природа Понорів дуже різноманітна. Тут є ліси, поля, луки, річки та озера. У лісах ростуть сосни, дуби, берези, липи та інші дерева. На луках ростуть різноманітні трави та квіти.

 • Яка економіка Понорів?
 • Основу економіки Понорів становить сільське господарство. У селі є кілька фермерських господарств, які займаються вирощуванням зернових культур, овочів та фруктів.

 • Які є пам’ятки в Понорах?
 • У Понорах є кілька пам’яток, які варто відвідати. Серед них: місцевий музей, церква Святого Миколая та пам’ятник загиблим воїнам у Другій світовій війні.

  Тоже интересно