Ніжинська єпархія УПЦ (МП)

Ніжинська єпархія

Ніжинська єпархія — єпархія УПЦ московського патріархату з центром у Ніжині, яка охоплює південно-східні райони Чернігівської області.

Історія

Ніжинська єпархія була заснована у 1786 році. Першим єпископом Ніжинським був Іоасаф (Миткевич). У 1795 році єпархія була перейменована в Чернігівську і Ніжинську. У 1799 році знову була відновлена Ніжинська єпархія, яка існувала до 1857 року. У 1857 році Ніжинська єпархія була знову перейменована в Чернігівську і Ніжинську. У 1921 році, після окупації України більшовиками, Ніжинська єпархія була скасована.

У 1991 році, після здобуття Україною незалежності, Ніжинська єпархія була відроджена. Першим єпископом Ніжинським і Прилуцьким УПЦ (МП) став Антоній (Паканич). У 1999 році єпархія була перейменована в Ніжинську і Батуринську. У 2013 році з Ніжинської єпархії була виділена Конотопська єпархія.

Сьогодення

Сьогодні Ніжинська єпархія УПЦ (МП) об'єднує 11 районів Чернігівської області: Ніжинський, Борзнянський, Бахмацький, Варвинський, Ічнянський, Козелецький, Корюківський, Менський, Носівський, Прилуцький і Срібнянський. У єпархії налічується понад 200 храмів і монастирів, у яких служать близько 300 священнослужителів.

Майбутнє

Майбутнє Ніжинської єпархії пов'язане з розвитком церковного життя на підконтрольній території, зміцненням духовності та моральності серед населення, а також збереженням історичної та культурної спадщини.

Висновок

Ніжинська єпархія – одна з найдавніших і шанованих єпархій Української православної церкви (Московського патріархату). Вона має багату історію і славне минуле. Сьогодні Ніжинська єпархія переживає не найкращі часи, але духовенство та віряни сподіваються, що в майбутньому вона зможе відродитися і знову стати одним з духовних центрів України.

Питання, що часто задаються:

  1. Коли була заснована Ніжинська єпархія?
  2. Які райони входять до складу Ніжинської єпархії?
  3. Скільки храмів і монастирів налічується в Ніжинській єпархії?
  4. Скільки священнослужителів служить у Ніжинській єпархії?
  5. Які основні напрямки діяльності Ніжинської єпархії?

Тоже интересно