На яку цільову групу розрахована рекламна стратегія прагнення популярності?
Отримувати захоплені погляди від перехожих, займати перші сторінки газет, ставати героєм інтернет-мемів – все це прерогатива так званих інфлюенсерів чи людей, що прагнуть популярності. Погоня за цим почуттям вже давно вийшла далеко за межі зіркового світу. Все більше людей, що не є акторами, співаками, політиками, але володіють певним набором якостей чи умінь, мріють стати популярними і "засвітитися" в соціальних мережах. І нерідко справа обмежується не просто охопленням більше 10 000 підписників, а масштабним створенням цілого бренду навколо себе.
Хто такий інфлюєнсер?
Почнемо з того, що інфлюенсер, він же "впливова" людина чи лідер думок – це особа, яка має значну кількість підписників чи передплатників в інтернеті та може впливати на їхні рішення та думки. Сюди відносяться не лише мільйонники (російськомовні "мілліоннікі"), що заробляють на рекламі. Це можуть бути блогери з 10, 20, 100 тис. аудиторією, що рекламують продукцію чи послуги на своїх авторських онлайн майданчиках (веб-сайти, блоги, мікроблоги, відеохостинги, подкасти та ін.).
Хто ж вони – найвідданіші шанувальники інфлюенсерів?
Бажаючи зрозуміти на яку аудиторію розрахована рекламна стратегія прагнення популярності, важливо знати, хто належить до їх найвідданіших шанувальників. І це:
• молодь від 16 до 27 років – найчастіше ця аудиторія активно шукає кумирів, цікавиться життям блогерів, довіряє порадам із соціальних мереж. Вони “споживають” контент без упередження і легко захоплюються. За циничними публікаціями та гучними заголовками часто не помічають спроб маніпуляції;
• дорослі 28-35 років, що прагнуть легкої та зрозумілої подачі контенту. До цієї категорії належать невибагливі користувачі, яким зручніше дізнаватися про щось, а не читати нудні статті. Навіть якщо блогер рекламує, на перший погляд, непривабливий товар, вміння його презентувати може зацікавити таку аудиторію;
• люди, що хоча б раз купували чи замовляли щось в інтернеті. І нерідко через довіру до блогера, який “ну не може порадити погане”.
Як знайти свою цільову аудиторію?
Вже розуміючи, на яку аудиторію розрахована рекламна стратегія прагнення популярності, варто розібратися з тим, як знайти свою цільову аудиторію. І для цього існує відразу декілька способів:
Вивчення аналітики соцмереж – це безкоштовний метод, що дозволяє визначити географію, стать, вік, інтереси користувачів;
Опитування поточних підписників. Щоб визначити цільову групу своєї рекламної кампанії, нерідко достатньо провести опитування серед поточних підписників. Отримані дані допоможуть краще зрозуміти їхні інтереси та потреби;
Звернення до спеціальних сервісів аналізу аудиторії. Як правило, доступ до таких платформ платний. Однак вони дозволяють отримати максимально повну і точну інформацію про цільову аудиторію.
Чому важливо знати цільову аудиторію?
Щоб відповісти на питання, чому важливо знати цільову аудиторію, достатньо розглянути кілька фактів:
• контент завжди буде цікавий та корисний;
• реклама буде ефективнішою;
• кількість продажів буде вищою;
• на формування лояльності та довіри піде менше часу.
Висновки
Відповідь на питання, на яку цільову групу розрахована рекламна стратегія прагнення популярності, завжди індивідуальна, оскільки на це впливає реклама конкретного товару чи послуги, тон подачі рекламних повідомлень і інші фактори. Однак попри це інфлюенсери стають популярними завдяки тому, що збирають навколо себе людей з однаковими поглядами та інтересами. А отже, реклама від лідера думок має на меті впливати на конкретну групу людей, її переконання і бажання, що водночас дозволяє приносити непоганий прибуток.
Часто задавані питання:
- Які інструменти маркетингу впливу набули найбільшої популярності?
- Як обрати блогера, що підійде саме мені?
- Як працюють лідери думок з брендами?
- Які переваги та недоліки роботи з інфлюенсерами?
- Чи може стратегія прагнення популярності бути неефективною?