Манганарі Михайло Павлович

Михайло Павлович Манганарі: Адмірал, Гідрограф та Чорноморський Командир

У бурхливій історії Чорноморського флоту імена багатьох видатних адміралів, гідрографів та військових діячів написані золотими літерами. Серед них – ім’я Михайла Павловича Манганарі, який протягом свого життя зробив великий внесок у справу зміцнення російського флоту та дослідження Чорного моря.

Кар’єра Морського Офіцера

Михайло Павлович Манганарі народився 6 жовтня 1804 року в Євпаторії, в сім’ї грецького купця. У 12 років він вступив до Морського кадетського корпусу в Санкт-Петербурзі, де пройшов курс навчання і в 1822 році отримав звання мічмана. На початку своєї кар’єри Манганарі служив на кораблях Балтійського флоту, брав участь у навчаннях і плаваннях. У 1827 році його перевели на Чорноморський флот.

Гідрографічні дослідження

У Чорноморському флоті Михайло Павлович Манганарі проявив себе як талановитий гідрограф. Він брав участь у гідрографічних дослідженнях Чорного моря, які проводилися під керівництвом адмірала Михайла Петровича Лазарєва. Манганарі займався промірами глибин, вимірюванням течій і складанням карт. Його роботи значно покращили знання про Чорне море і сприяли безпеці мореплавання.

Служба на Чорноморському Флоті

У 1832 році Михайло Павлович Манганарі отримав звання капітан-лейтенанта і був призначений командиром корабля “Азов”. Кілька років він командував різними кораблями Чорноморського флоту. У 1853 році, напередодні Кримської війни, Манганарі отримав звання капітан 1 рангу і був призначений командиром корабля “Париж”. У ході Кримської війни він брав участь у бойових діях на Чорному морі. У 1855 році корабель “Париж” був затоплений, а Манганарі був взятий в полон англійцями.

Головнокомандувач Миколаївського Порту

Після закінчення Кримської війни Михайло Павлович Манганарі повернувся до росії і продовжив свою службу у Чорноморському флоті. У 1863 році він був призначений головнокомандувачем Миколаївського порту і прослужив на цій посаді 10 років. За час свого командування він багато зробив для розвитку порту і міста Миколаєва. Були побудовані нові доки, майстерні і склади, а також відкрито морехідне училище.

Головнокомандувач Чорноморського Флоту

У 1881 році Михайло Павлович Манганарі був призначений головнокомандувачем Чорноморського флоту і портів та військовим губернатором Миколаєва. На цій посаді він прослужив два роки. За час свого командування він приділяв велику увагу бойовій підготовці флоту і будівництву нових кораблів. Манганарі також багато зробив для поліпшення умов життя моряків.

Спадщина

Михайло Павлович Манганарі помер 15 лютого 1887 року в Миколаєві. Він був похований на Миколаївському некрополі. Його ім’я назавжди вписано в історію Чорноморського флоту. У Миколаєві йому встановлено пам’ятник, а одна з вулиць міста носить його ім’я.

Часті Запитання

  1. Коли і де народився Михайло Павлович Манганарі?

Михайло Павлович Манганарі народився 6 жовтня 1804 року в Євпаторії.

  1. Яку посаду обіймав Михайло Павлович Манганарі під час Кримської війни?

Під час Кримської війни Михайло Павлович Манганарі був командиром корабля "Париж".

  1. Скільки років Михайло Павлович Манганарі був головнокомандувачем Миколаївського порту?

Михайло Павлович Манганарі був головнокомандувачем Миколаївського порту 10 років, з 1863 по 1873 рік.

  1. Коли Михайло Павлович Манганарі помер?

Михайло Павлович Манганарі помер 15 лютого 1887 року.

  1. Де похований Михайло Павлович Манганарі?

Михайло Павлович Манганарі похований на Миколаївському некрополі.

Тоже интересно