КОЛИ ПРИХОДЯТЬ ГРОШІ ЗА ВІДПУСТКУ?

Коли приходять гроші за відпустку?

Один з найочікуваніших моментів після відпустки – це отримання зароблених відпускних грошей. Очікування здійснюється зазвичай в термін від 3 до 9 днів, що залежить від кількох факторів, які визначають строки отримання відпускних працівниками.

1. Своєчасне подання заяви на відпустку

Для того, щоб отримати відпускні вчасно, необхідно подати заяву на відпустку заздалегідь. Законодавством визначений мінімальний термін – за 2 тижні до бажаного початку відпустки. Це дозволяє керівництву без поспіху видати наказ про надання відпустки, подати його до бухгалтерії, яка в свою чергу готує розрахунково-платіжні відомості. Всього сукупний процес складає приблизно 10 днів. Тому подати заяву краще за 3 тижні до початку відпустки. Чим раніше, тим більше часу буде у бухгалтерії, а отже і гроші можна отримати на кілька днів раніше.

2. Терміни, прописані в трудовому договорі

Роботодавець має право встановлювати власні терміни для подачі заяви на відпустку та для виплати відпускних. Вони повинні бути передбачені трудовим договором або іншим локальним документом і не суперечити чинному законодавству.

3. Дата отримання зарплати

В багатьох установах заробітну плату та відпускні виплачують в один і той же день. Дату можна уточнити в бухгалтерії або в кадровому відділі.

4. Загальний термін для виплати відпускних

Для виплати відпускних існує загальний термін, який встановлений законодавством. Відпускні виплачують не пізніше ніж за три дні до початку відпустки. Якщо цей термін пропущено, то працівник має право звернутися до комісії з трудових спорів чи суду і стягнути суму заборгованості разом із компенсацією.

5. Затримка відпускних через форс-мажорні обставини

Іноді бувають випадки коли через невідкладні поїздки у відрядження або через хворобу головного бухгалтера, виплати можуть затримуватися. Відповідно до законодавства, за кожен день такої затримки підприємство має сплатити працівнику відсотки за користування чужими коштами.

В кінці, не забувайте вчасно подати заяву на відпустку і не відкладайте це на останній момент. Інакше це може спричинити затримку у виплаті відпускних та, як наслідок, зіпсує ваш відпочинок.

Питання, що часто задаються:

  1. Який мінімальний термін для подання заяви на відпустку?
  2. Чи може роботодавець встановлювати власні терміни для подачі заяви на відпустку та для виплати відпускних?
  3. Коли зазвичай виплачуються відпускні?
  4. Який загальний термін для виплати відпускних, встановлений законодавством?
  5. Що робити, якщо через затримку виплати відпускних зірвався відпочинок?

Тоже интересно