Коли потрібно пікірувати помідори?
Морфологічна характеристика помідорів:
- Пасльонові
- Багаторічна трав’яниста рослина, яку практично всюди вирощують як однорічник
- Плід – багатогніздовий, соковитий і багатонасіннєвий
- Сорти розрізняються формою, розміром, вагою і забарвленням плодів
Підготовка розсади томатів до висадки на городі
Дотримуючись рекомендацій щодо термінів посадки і вибору сорту, ви в результаті отримаєте розсаду помідорів досить хорошої висоти з 7-8 справжніми листочками з міцним, товстим стеблом, добре розвиненою кореневою системою.
Але щоб цього досягти, потрібно буде правильно її підготувати і пікірувати. В чому ж полягає процес пікірування помідорів?
Пікірування розсади томатів
Пікірування – процес з пересаджування розсади у нову ємність для росту та подальшого розвитку. Під час пересадки цієї рослини не проходить без значної травми кореневої системи. Тому найголовніше, що треба знати, – коли пікірувати розсаду помідорів у 2023 році за місячним календарем, оскільки від правильно обраного часу залежить швидкість адаптації томатів до нових умов і їх подальший розвиток.
Строки пікірування
Щоб знати, коли краще пікірувати розсаду помідорів, необхідно визначити, який вік і розміри має розсада, скільки справжніх листків на ній з’явилося.
Найбільш оптимальний час для пікірування – поява 2-3 справжніх листочків на розсаді. Як правило, такий стан розсада набуває віком 20-25 днів після появи сходів. Ознакою готовності розсади до пікірування є витягування і загущення рослин, поява на стеблі фіолетового відтінку через недостатнє освітлення.
Способи пікірування помідорів
Існує кілька способів пересадки розсади томатів. Найбільш розповсюдженими є такі:
1. Пересадка окремими горщиками
Пересадку томатів у окремі горщики найчастіше використовують, якщо є велика кількість індивідуальних ємностей для посадки.
- Дно ємності потрібно устелити дренажем з керамзиту чи битої цегли.
- Зверху насипають суміш ґрунту і трохи притискають.
- Землю потрібно зволожити.
- Обережно вийняти сіянці з ємності і помістити їх в окремі горщики.
- Присипають ґрунтом до сім’ядольних листків.
- Полити помідори теплою водою.
2. Пікіровка в ящики
Такий метод застосовують при обмеженій кількості окремих ємностей.
- У ящиках, які підготовлені для пересадки розсади, потрібно насипати дренаж і шар ґруну з товщиною в 5-7 см.
- Змочити ґрунт водою з розчином марганцівки.
- За допомогою спеціальної ложки для пікірування вийняти сіянці разом з корінцями, опускаючи її в ґрунт на 2-3 см від рослини.
- Помістити рослину в ящики на відстані у 5-7 см між ними.
- Насипати ґрунт до сім’ядольних листків.
- Теплою водою полити помідори.
3. Пікірування у теплицю
Пересадка розсади томатів у теплицю здійснюється тільки в тому випадку, коли настав час їх переносити в ґрунт, тобто коли мине загроза заморозків.
- Обробку ґрунту для розсади потрібно починати з осені.
- На 1 кв.м треба всипати 0,5 відра компосту або торфу і 1 склянку золи.
- Перекопати ґрунт на 35-40 см.
- Навесні розрівняти ґрунт і розсипати азотні добрива.
- Зробити лунки, відстань між якими повинна бути не менше 30 см.
- Глибина посадки – 10-15 см.
4. Пікірування у ґрунт
Такий метод використовують для тих сортів, які призначені для посадки безрассадним способом, наприклад, Сибірський скороспілка або Полярний. У кожну лунку кладуть 2-3 насінини, а після появи сходів, слабкі видаляють і залишають 1-2 найсильніших.
Поради щодо пересадки помідорової розсади
- При пікіруванні виділіть слабкі рослини, про які вам варто потурбуватися в першу чергу, підтримуючи їхній ріст. Це можна зробити за допомогою регулярного поливу, внесенням добрив чи затіненням, якщо їм не вистачає сонця.
- Здійсніть полив розсади безпосередньо перед її пікірування, щоб ґрунт був вологим. Це забезпечить більш легке витягування сіянців з ємності для посадки.
- Після пересадки протягом тижня або двох рослини будуть відновлюватися і адаптуватися до нових умов. В цей період не слід заливати томати водою або намагатися прискорити їх зростання.
- Після 3-4 тижнів відновлення та активного росту потрібно почати вносити добрива. Для цього можна використовувати сільськогосподарські добрива або органічні речовини, наприклад, гній.
- Також важливо підтримувати оптимальну температуру для росту томатів. Для цього потрібно обладнати теплицю або парник термометром, щоб контролювати температуру і не допустити перегріву або охолодження рослин.
На завершення
Пікірування розсади помідорів – це важливий етап у вирощуванні цих рослин. Дотримуючись порад і рекомендацій, ви зможете правильно і вчасно пересадити розсаду помідорів, забезпечивши їм необхідні умови для подальшого зростання і розвитку.
А головне, не забувайте регулярно поливати і удобрювати рослини, щоб отримати багатий урожай смачних і соковитих помідорів.
Поширені запитання
- Які терміни оптимальні для пікірування розсади томатів у 2023 році?
- Які способи пікірування томатів існують?
- Як правильно пересадити розсаду помідорів у окремі горщики?
- Як здійснюється пікірування розсади томатів у ящики?
- Що потрібно знати, щоб пікірувати розсаду помідорів у теплицю?