КОЛИ НЕ МОЖНА ВІНЧАТИСЯ?

Коли не можна вінчатися?

Нерідко в житті закоханих людей, які вирішили поєднати свої долі вінчанням, трапляються непередбачені обставини, які порушують плани або накладають табу на вінчання. Найбільш поширеними з них є такі ситуації:

Різна віра

Одне з найважливіших правил, яке забороняє проводити вінчання, — це різновір'я нареченого та нареченої. Більшість священиків дотримуються чіткої позиції: якщо молоді люди різних віросповідань, вінчати їх не можна. Однак деякі священики роблять невеликі винятки, дозволяючи проводити вінчання між православним і католиком. Звичайно, все індивідуально, і питання про вінчання людей різного віросповідання потрібно вирішувати безпосередньо з конкретним священиком.

Недотримання постів

Якщо закохані хочуть узаконити свої стосунки у храмі, вони повинні дотримуватися всіх православних обрядів і традицій. Оскільки вінчання традиційно проводиться під час посту, тих, хто любить веселощі і застілля, це може не влаштувати. Тим не менш, на вибір надаються кілька варіантів вирішення цієї ситуації:

  • Відкласти дату вінчання до наступного посту.
  • Перенести урочистості на наступні вихідні, якщо вінчання відбулося на початку посту, а краще провести весілля в першу неділю після початку посту.
  • Скоротити тривалість святкування.

Нехтування підготовкою до вінчання

Вінчання в церкві є не звичайним урочистим обрядом, а справжнім таїнством, до якого потрібно правильно готуватися. Подружжя повинно пройти бесіди зі священиком, під час яких обговорити нагальні питання, розібратися в тонкощах майбутнього подружнього життя і отримати благословення на шлюб.

Крім бесіди зі священиком, нареченим і нареченій потрібно розпочати духовне приготування в такий спосіб:

  • ознайомитися з православним молитвословом і освоїти базові молитви;
  • почати читати Біблію та Євангеліє;
  • відвідати кілька церковних служб;
  • дотримуватися Великого посту і тричі на тиждень ходити на служби.

Весілля у "червоні" дати

Існують заборони на проведення вінчання, зумовлені так званими "червоними" датами. В ці дні не тільки не вінчають, але й не відзначають будь-які урочисті події. До церковних свят, під час яких не можна зв'язувати себе узами шлюбу, належать:

  • Великодній тиждень.

  • Різдвяний Святвечір.

  • Радониця (день поминання померлих).

  • Велика п'ятниця і субота.

  • Деякі великі свята.

Період М'ясопуста

До числа "червоних" дат відносять також період М'ясопуста, який триває з початку сирної седмиці (за тиждень до Великого посту) і до Масляної. В цей час церква зобов'язує віруючих дотримуватися суворого посту, тому вінчання проводити заборонено.

Висновок

Як видно, існує цілий ряд обставин, які в окремих ситуаціях можуть стати перешкодами для проведення вінчання. Однак, якщо молоді люди дійсно хочуть узаконити свої стосунки в храмі, вони зроблять все можливе, щоб вінчання відбулося.

Часто задається питання (FAQ):

  1. Чи можна вінчатися двічі?
  2. Чи можна вінчатися вагітній?
  3. Чи можна вінчатися без штампу в паспорті?
  4. У яких випадках можуть відмовити в проведенні вінчання?
  5. Які документи необхідні для вінчання?

Тоже интересно