КОЛИ МІНЯЮТЬ ПАСПОРТ В УКРАЇНІ?

Коли міняють паспорт в Україні?

Міняти паспорт – важлива процедура для кожного громадянина України. Ця процедура пов’язана з отриманням нового документа, який посвідчує особу та її громадянство. В Україні є деякі особливості, які слід враховувати при заміні паспорта. У цій статті ми детально розглянемо, коли саме та за яких обставин громадяни України повинні змінювати свої паспорти.

Коли замінити біометричний паспорт?

Біометричний паспорт є видом паспорта, в якому зберігаються біометричні дані громадянина, такі як його відбитки пальців та фотографія. Цей тип паспорта введений в Україні з 2015 року. Такий паспорт має строк дії 10 років. Громадянам України потрібно замінити біометричний паспорт у наступних випадках:

1. Закінчення строку дії

Якщо строк дії біометричного паспорта наближається до кінця, громадянин повинен замінити його на новий. Це важливо, оскільки без дійсного паспорта громадянин не зможе здійснювати багато різних операцій, таких як подорожі за кордоном або відкриття банківського рахунку. Тому рекомендується замовляти новий паспорт хоча більше місяця до закінчення строку дії.

2. Пошкодження паспорта

Якщо ваш біометричний паспорт пошкоджений і неможливо використовувати (наприклад, фотографія порвана або зім’ята, відбитки пальців нечитабельні), вам слід негайно замінити його. З технічної точки зору, ваш біометричний паспорт повинен бути в гарному стані, щоб ідентифікаційні дані на ньому були зрозумілими та читабельними.

Коли замінити закордонний паспорт?

Закордонний паспорт – це документ, який дає можливість громадянам України подорожувати за кордоном. Закордонний паспорт виданий на строк дії 10 років і також потребує заміни у наступних випадках:

1. Закінчення строку дії

Так само, як і біометричний паспорт, закордонний паспорт має обмежений строк дії. По закінченні строку дії, громадянин повинен замінити його на новий паспорт. Заміна паспорта має бути зроблена заздалегідь, щоб уникнути неприємностей та запізнень, пов’язаних із подорожами за кордоном.

З якого віку можна міняти паспорт?

Громадянам України може виникнути питання про те, з якого віку можна міняти паспорт. Законодавство України передбачає, що громадянин має право на паспорт з моменту народження, тож паспорт можна замінити будь-коли після цього віку.

Для дітей

Дітям під один рік паспорт необхідний для виїзду за кордон. Загалом, паспорт служить як документ, що посвідчує особу, і отже потрібен з моменту народження. Саме тому батьки повинні оформити паспорт для своєї дитини після народження.

Для дорослих

Для дорослих громадян України немає обмежень щодо віку, коли вони можуть замінити паспорт. Однак, в цілому, рекомендується замінювати паспорт після закінчення його строку дії або у разі пошкодження.

Як замінити паспорт в Україні?

Процедура заміни паспорта в Україні включає наступні кроки:

1. Звернення до місцевої ДМС

Громадянину потрібно звернутися до місцевого відділу Державної міграційної служби (ДМС) з відповідними документами та заявою на заміну паспорта. На ДМС буде потрібно надати попередні фотографії та заповнити відповідні форми. Також необхідно буде оплатити відповідну плату за оформлення нового паспорта.

2. Очікування обробки заяви

До отримання нового паспорта, громадянин повинен залишитися відбувати своє перебування в Україні. Час обробки заяви може зайняти декілька тижнів, тому рекомендується планувати заміну паспорта заздалегідь.

3. Отримання нового паспорта

Після обробки заяви та перевірки всіх необхідних відомостей, громадянин отримує свій новий паспорт. Не забудьте перевірити всі дані та найдешевшу живописну округу, без покинення місця!

Заміна паспорта – це важлива процедура для громадян України. Міняти паспорт потрібно вчасно для запобігання різних неприємностей та забезпечення себе дійсним документом для подорожування та інших операцій. Не забувайте дотримуватися вимог законодавства та звертатися до місцевих органів ДМС для заміни паспорта. Це гарантує, що вам буде виданий новий паспорт вчасно та без проблем.

Часто задавані запитання про заміну паспорта

1. Як довго діє біометричний паспорт в Україні?

Біометричний паспорт діє протягом 10 років.

2. Чи можу я замінити паспорт, якщо він має пошкодження?

Так, у разі пошкодження паспорта громадянин може замінити його на новий.

3. Що робити, якщо закінчується строк дії закордонного паспорта?

Якщо строк дії закордонного паспорта наближається до закінчення, необхідно замінити його на новий паспорт.

4. Чому так важливо мати дійсний паспорт?

Дійсний паспорт є основним документом, який посвідчує особу та громадянство. Без дійсного паспорта можуть бути обмежені різні операції, такі як подорожі за кордоном та відкриття банківського рахунку.

5. Як довго зазвичай проходить процес заміни паспорта в Україні?

Час обробки заяви та отримання нового паспорта може зайняти від кількох тижнів до місяця. Рекомендується замовляти новий паспорт заздалегідь, щоб уникнути непередбачуваних затримок.

Тоже интересно