КИМ БУВ БАТЬКО В СОСЮРИ?

Ким був батько в Сосюри?

Народився Володимир Сосюра 6 січня 1898 року в місті Дебальцеве. Батько поета, Василь Андрійович Сосюра, працював на залізниці. Він був людиною суворою і справедливою. Мати поета, Ганна Михайлівна Ломако, була вчителькою. Вона була доброю і ніжною жінкою.

Батько поета вважав, що чоловік повинен бути сильним і незалежним. Він навчив сина бути мужнім і відповідальним. Мати поета прищепила синові любов до літератури і мистецтва. Вона часто читала йому вірші і казки.

Батько поета помер, коли Володимиру було всього 14 років. Хлопчик важко пережив втрату батька. Він написав про це в своєму вірші "Мій батько".

Дитинство і юність Володимира Сосюри

Володимир Сосюра народився в родині залізничника Василя Андрійовича Сосюри і вчительки Ганни Михайлівни Ломако. У батьків було п'ятеро дітей, Володимир був наймолодшим. Дитинство Володимира пройшло в Дебальцеве, де він закінчив початкову школу.

З дитинства Володя захоплювався літературою і поезією. Він багато читав, писав вірші і навіть видавав рукописний журнал "Весняні голоси". Після закінчення школи Володимир поступив до Київського університету на юридичний факультет.

У 1917 році Сосюра був призваний в армію. Він брав участь у Першій світовій війні, був поранений і контужений. Після війни Сосюра повернувся до Києва і продовжив навчання в університеті.

Творчість Володимира Сосюри

У 1920 році вийшла перша збірка віршів Володимира Сосюри "Поезії". Збірка мала успіх, і Сосюру визнали одним з найталановитіших молодих поетів України.

У 1922 році Сосюра видав другу збірку віршів "Червона зима". У цій збірці поет оспівував революцію і громадянську війну.

У 1924 році вийшла третя збірка віршів Сосюри "Золоті ворота". У цій збірці поет звернувся до теми любові і природи.

У 1927 році Сосюра видав поему "Тарас Трясило". Поема присвячена історії України 17 століття.

У 1930 році Сосюра видав збірку віршів "Серце". У цій збірці поет оспівував радянську дійсність. Після цього у поезії Сосюри з'явилася нотка невдоволення і критики.

В останні роки життя поет часто хворів і був прикутий до ліжка. Але він продовжував писати вірші.

Останні роки життя і смерть Володимира Сосюри

В останні роки життя Сосюра тяжко хворів. Він був прикутий до ліжка і не міг виходити з дому. Але він продовжував писати вірші.

У 1965 році Володимир Сосюра помер. Його поховали в Києві на Байковому кладовищі.

Висновок

Володимир Сосюра був одним з найталановитіших українських поетів 20 століття. Його вірші відрізняються ліризмом, емоційністю і мелодійністю. Сосюра писав про любов, природу, Україну, революцію і громадянську війну. Його вірші переведені багатьма мовами світу.

Питання, що часто задаються

  1. Коли народився Володимир Сосюра?
  2. Де народився Володимир Сосюра?
  3. Хто були батьки Володимира Сосюри?
  4. Яку освіту отримав Володимир Сосюра?
  5. Коли вийшла перша збірка віршів Володимира Сосюри?

Тоже интересно