КАТЕГОРІЇ ХВОРИХ НА ГЕМОРОЙ, У ЯКИХ В ПЕРШУ ЧЕРГУ СЛІД ВИКЛЮЧАТИ КОЛОРЕКТАЛЬНИЙ РАК :

Яка відповідь є правильною?

  • Вік хворого віком \u003e 40 років, анемія, анокуприковий больовий синдром.
  • Вік хворого \u003e 40 років; значна втрата ваги тіла; пацієнти, які мають членів родини першого ступеня з колоректальним раком.
  • Зміна характеру дефекації, наявності випорожнень із домішками слизу, гною.
  • Наявність випорожнень із домішками слизу, гною; анемія; вік хворих \u003e 40 років.

Колоректальний рак і геморой: можливі диференціальні діагнози

На сьогоднішній день геморой та колоректальний рак є серйозними проблемами в гастроентерології. Однак, важливо правильно відрізняти ці дві патології для своєчасного початку лікування. Є кілька категорій пацієнтів, у яких в першу чергу слід виключити колоректальний рак.

Перша категорія – пацієнти віком понад 40 років, які мають симптоми анемії, а також анокуприковий больовий синдром. У цієї групи пацієнтів важливо провести додаткові обстеження для виключення раку прямої кишки або товстої кишки.

Друга категорія – пацієнти віком понад 40 років, які мають значну втрату ваги тіла, та ті, у яких є відомі випадки колоректального раку у членів сім’ї першого ступеня. Ці ознаки також можуть вказувати на необхідність додаткового обстеження для виключення раку кишківника.

Третя категорія – пацієнти, у яких спостерігається зміна характеру дефекації, присутність випорожнень із домішками слизу та гною. У таких випадках також необхідно ретельно вивчати симптоматику та направляти пацієнта на планове обстеження для виключення важких патологій.

Четверта категорія – це пацієнти у віці більше 40 років, у яких наявні випорожнення із домішками слизу та гною, а також симптоми анемії. Ці ознаки можуть бути підозрілими на колоректальний рак та вимагають уточнення діагнозу.

Отже, підсумовуючи всі вищезазначені категорії хворих на геморой, у яких слід в першу чергу виключати колоректальний рак, найбільш правильний варіант відповіді – “Вік хворого \u003e 40 років; значна втрата ваги тіла; пацієнти, які мають членів родини першого ступеня з колоректальним раком.” Наявність цих двох факторів може свідчити про підвищений ризик розвитку раку кишківника та потребу додаткового обстеження.

Тоже интересно