Кам’яномайданська сільська рада

Кам’яномайданська сільська рада: Історія та спадщина

Огляд

Кам'яномайданська сільська рада – колишня адміністративно-територіальна одиниця та орган місцевого самоврядування у Новоград-Волинському, Соколовському, Мархлевському районах і Новоград-Волинській міській раді Волинської округи, Київської й Житомирської областей Української РСР та України з адміністративним центром у с. Кам'яний Майдан.

Історія

Історія Кам'яномайданської сільської ради сягає глибини століть. Перші поселення на цій території виникли ще в дохристиянські часи. У ІХ столітті ця територія входила до складу Київської Русі, а пізніше – до Великого князівства Литовського. У XV столітті край захопили татари, які тривалий час утримували його під своїм пануванням. В XVI столітті територія Кам'яномайданської сільської ради увійшла до складу Речі Посполитої. У XVIII столітті край перейшов під владу Російської імперії.

Адміністративно-територіальний поділ

Кам'яномайданська сільська рада була створена у 1923 році. Вона включала села Кам'яний Майдан, Малий Кам'яний Майдан, Великий Кам'яний Майдан, Новий Кам'яний Майдан, Старий Кам'яний Майдан, Залісний Кам'яний Майдан та інші. У 1954 році Кам'яномайданська сільська рада була ліквідована, а її територія увійшла до складу Новоград-Волинського району. У 1991 році Кам'яномайданська сільська рада була відновлена.

Господарство

Основними галузями господарства Кам'яномайданської сільської ради були сільське господарство та промисловість. У сільському господарстві переважало вирощування зернових культур, цукрового буряку, картоплі та овочів. У промисловості розвивалися такі галузі, як харчова, легка та деревообробна.

Соціальна сфера

У Кам'яномайданській сільській раді було розвинута соціальна сфера. Тут діяли школи, лікарні, клуби та бібліотеки. У селах ради проживало багато талановитих людей, які внесли значний вклад у розвиток культури та мистецтва.

Культура та мистецтво

У Кам'яномайданській сільській раді було багато культурно-освітніх закладів. Тут діяли школи, бібліотеки, клуби та кінотеатри. У селах ради проживало багато талановитих людей, які внесли значний вклад у розвиток культури та мистецтва.

Висновок

Кам'яномайданська сільська рада – це місце з багатою історією та культурою. Тут збереглися пам'ятки архітектури та історії, які приваблюють туристів з усієї країни. Кам'яномайданська сільська рада славиться своїми мальовничими краєвидами та гостинними людьми.

Часто задаються питання

  1. Який адміністративний центр Кам'яномайданської сільської ради?
  2. Коли була створена Кам'яномайданська сільська рада?
  3. Які основні галузі господарства Кам'яномайданської сільської ради?
  4. Які культурно-освітні заклади діяли в Кам'яномайданській сільській раді?
  5. Які визначні пам'ятки архітектури та історії збереглися в Кам'яномайданській сільській раді?

Тоже интересно