Йозеф Торак

Йозеф Торак: Життя і творчість відомого австро-німецького скульптора

Зміст:

  1. Ранні роки
  2. Творчість в період нацистської Німеччини
  3. Післявоєнні роки
  4. Вплив на мистецтво
  5. Висновок

Ранні роки
Йозеф Торак народився 7 лютого 1889 року в місті Зальцбург, Австрія. Його батько був скульптором і своєю пристрастю до мистецтва заразив сина. У 1906 році Торак вступив до Віденської академії образотворчих мистецтв, де навчався у відомого скульптора Едмунда Геллмера. Після закінчення академії Торак працював у Відні як скульптор і викладач.

Творчість в період нацистської Німеччини
У 1930 році Торак вступив до Націонал-соціалістичної партії Німеччини (НСДАП). У 1933 році, після приходу Гітлера до влади, Торак зголосився на службу в Імперський комісаріат у справах культури. У 1937 році він був призначений професором Берлінської академії мистецтв.

Під час нацистського режиму Торак створив багато скульптур, які прославляли нацистську ідеологію. Його роботи відрізнялися монументальним стилем і реалістичною манерою виконання. Найвідомішими творами Торака цього періоду є скульптури "Воїн" (1937) і "Герман" (1938).

Післявоєнні роки
Після закінчення Другої світової війни Торак був заарештований і звинувачений у злочинах проти людяності. У 1949 році він був засуджений до 10 років тюремного ув'язнення, але був звільнений через поганий стан здоров'я. Торак помер 26 лютого 1952 року в палаці Хартмансберг у Німеччині.

Вплив на мистецтво
Творчість Торака мала великий вплив на розвиток скульптури в Німеччи в період нацистського режиму. Багато його учнів стали відомими скульпторами, які продовжували працювати в його стилі. Однак після закінчення Другої світової війни творчість Торака була засуджена і його роботи були видалені з музеїв і громадських місць.

Висновок
Йозеф Торак був австро-німецьким скульптором, який творив у період нацистської Німеччини. Його роботи відрізнялися монументальним стилем і реалістичною манерою виконання. Багато його творів були знищені після закінчення Другої світової війни. Однак творчість Торака мала великий вплив на розвиток скульптури в Німеччи в період нацистського режиму.

Часто задаються питання:

  1. Де народився Йозеф Торак?
  2. Коли вступив до Віденської академії образотворчих мистецтв?
  3. У якому році він був призначений професором Берлінської академії мистецтв?
  4. Які найвідоміші твори Торака періоду нацистської Німеччини?
  5. Коли Торак помер?

Тоже интересно