HMS Duke of York (17)

HMS Duke of York (17) — британський лінкор типу «Кінг Джордж V»

Британська гордість і слава: HMS Duke of York (17)

За межами історії

HMS Duke of York (17) — британський лінкор типу «Кінг Джордж V», названий на честь герцога Йоркського, згодом короля Георга VI. Корабель був закладений 5 травня 1937 року на військово-морській верфі в Портсмуті та вступив у стрій 4 листопада 1941 року. HMS Duke of York був третьою найпотужнішою бойовою одиницею Королівського флоту під час Другої світової війни після лінкорів «Нельсон» і «Родні».

Роль у війні

Під час Другої світової війни HMS Duke of York брав участь у багатьох важливих боях. Він прийняв участь у битві біля мису Матапан у 1941 році, битві за Норвегію в 1942 році та битві за Біскайську затоку в 1943 році. У 1942 році HMS Duke of York забезпечував прикриття конвоям, що направляються до Мальти. У 1943 році він взяв участь у висадці союзників у Північній Африці. А у 1944 році HMS Duke of York був одним із лінкорів, які забезпечували підтримку висадці союзників у Нормандії.

Особливості та озброєння

HMS Duke of York був надводним кораблем, який відрізнявся великими розмірами та потужним озброєнням. Водотоннажність лінкора становила 42 076 тонн, а довжина — 227 метрів. Екіпаж корабля налічував 2308 осіб. Основне озброєння HMS Duke of York складалося з десяти 356-мм гармат, розташованих у двох чотирьохгарматних і одній двогарматній башті. Також на лінкорі було встановлено 16 133-мм зенітних гармат і 32 20-мм автоматичних гармати «Ерлікон».

Післявоєнна доля

Після закінчення Другої світової війни HMS Duke of York був виведений в резерв. У 1957 році лінкор був проданий на металобрухт і розібраний у 1958 році. HMS Duke of York залишається одним із найпотужніших лінкорів, коли-небудь побудованих у Британії. Його славне ім’я увічнено в історії британського флоту.

Висновок

HMS Duke of York (17) був одним із найпотужніших лінкорів Королівського флоту під час Другої світової війни. Він брав участь у багатьох важливих боях і зіграв важливу роль у перемозі союзників. HMS Duke of York був виведений з експлуатації після війни та розібраний на металобрухт у 1958 році. Але його ім'я назавжди залишиться в історії як одного з найвеличніших лінкорів, коли-небудь побудованих Британією.

FAQ:

  1. Коли був закладений HMS Duke of York (17)?
  2. У яких боях брав участь HMS Duke of York (17) під час Другої світової війни?
  3. Яким було основне озброєння HMS Duke of York (17)?
  4. Коли був виведений із експлуатації HMS Duke of York (17)?
  5. Яка була доля HMS Duke of York (17) після Другої світової війни?

Тоже интересно