Хіміко-технологічний факультет КПІ ім. Ігоря Сікорського

Хіміко-технологічний факультет Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»

Хіміко-технологічний факультет Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» є одним із найстаріших і найбільших факультетів університету.
Факультет був заснований разом із самим університетом у 1898 році. За час свого існування факультет підготував понад 50 тисяч спеціалістів для хімічної, нафтохімічної, фармацевтичної та інших галузей промисловості.

Історія факультету

Хіміко-технологічний факультет був заснований у 1898 році як відділення хімічної технології при Київському політехнічному інституті. У 1917 році відділення було перетворено на факультет, який отримав назву хіміко-технологічний.
У 1930 році факультет був розділений на два: хіміко-технологічний та хімічний. Після цього поділу на хіміко-технологічному факультеті залишилися спеціальності, пов’язані з переробкою природної сировини, а на хімічному факультеті – спеціальності, пов’язані з виробництвом хімічних продуктів.

Структура факультету

У складі хіміко-технологічного факультету 6 кафедр, 6 лабораторій, навчально-експериментальний завод та науково-дослідний інститут. Кафедри факультету:
– кафедра загальної та неорганічної хімії;
– кафедра аналітичної хімії;
– кафедра фізичної та колоїдної хімії;
– кафедра органічної хімії;
– кафедра технології органічних речовин та полімерів;
– кафедра хімічної технології неорганічних речовин.

Напрямки підготовки

Хіміко-технологічний факультет здійснює підготовку фахівців за такими напрямками:

  • Хімічна технологія
  • Екологія
  • Харчова технологія
  • Фармація

Випускники факультету

Випускники хіміко-технологічного факультету НТУУ “КПІ” працюють у різних галузях промисловості, наукових установах, навчальних закладах, органах державної влади та місцевого самоврядування. Серед випускників факультету є багато відомих учених, керівників підприємств та установ, політичних і громадських діячів.

Досягнення факультету

Хіміко-технологічний факультет НТУУ “КПІ” є одним з провідних факультетів університету. Факультет має високий науково-педагогічний потенціал, сучасну матеріально-технічну базу та тісні зв’язки з провідними підприємствами та установами України та світу. Факультет регулярно проводить наукові конференції, семінари та виставки, видає наукові журнали та підручники.

Висновок

Хіміко-технологічний факультет НТУУ “КПІ” є одним з найстаріших і найбільших факультетів університету, який підготував висококваліфікованих спеціалістів для хімічної, нафтохімічної, фармацевтичної та інших галузей промисловості. Факультет має високий науково-педагогічний потенціал, сучасну матеріально-технічну базу та тісні зв’язки з провідними підприємствами та установами України та світу. Хіміко-технологічний факультет НТУУ “КПІ” є одним з провідних факультетів університету, який постійно розвивається і впроваджує новітні методи навчання та наукових досліджень.

Часто задаються питання

  1. Який рік заснування хіміко-технологічного факультету НТУУ “КПІ”?
  2. Які напрямки підготовки здійснюються на хіміко-технологічному факультеті НТУУ “КПІ”?
  3. Скільки кафедр входить до складу хіміко-технологічного факультету НТУУ “КПІ”?
  4. Які відомі випускники хіміко-технологічного факультету НТУУ “КПІ”?
  5. Які наукові досягнення хіміко-технологічного факультету НТУУ “КПІ”?

Тоже интересно