ГОГОЛЬ ЦІКАВІ ФАКТИ

цікаві факти про Гоголя

Микола Гоголь був видатним українським письменником, драматургом та поетом, який залишив незгладимий слід у світовій літературі. Ось деякі цікаві факти про його життя та творчість:

Псевдоніми

Гоголь використовував кілька псевдонімів протягом своєї літературної кар’єри. Серед них були: «В. Алов», «П. Глечик», «Н. Гоголь-Яновський» та інші.

Дитинство і юність

Народився Гоголь 1 квітня (20 березня за старим стилем) 1809 року у селі Великі Сорочинці Полтавської губернії в родині дрібнопомісних дворян. Дитинство письменника було сповнене легенд, народних переказів та містичних обрядів, що знайшло відображення у його творах.

Освіта

Гоголь отримав початкову домашню освіту, а згодом навчався у Ніжинському ліцеї вищих наук. З ранніх років виявляв схильність до літератури, особливо до драматургії.

Творчий шлях

Перше визнання Гоголь здобув як прозаїк, опублікувавши збірку оповідань «Вечори на хуторі біля Диканьки» (1831—1832). Пізніше створив низку повістей та романів, зокрема «Ревізор» (1836), «Мертві душі» (1842), «Тарас Бульба» (1842).

Реалізм і сатира

Творчість Гоголя відзначається реалізмом та унікальним стилем сатири. Він висміював недоліки суспільства, бюрократизм, бездуховність та містичні явища.

Божевілля та релігія

Останні роки життя Гоголя були позначені боротьбою з душевним розладом. Він вважав, що страждає від релігійного божевілля, що призвело до духовного кризу та знищення рукопису другого тому «Мертвих душ».

Смерть і поховання

Помер Гоголь 21 лютого (4 березня за новим стилем) 1852 року в Москві. Його поховали на кладовищі Свято-Данилова монастиря, а згодом перепоховали на цвинтарі Новодівичого монастиря.

Інші цікаві факти

* Гоголь боявся грози.
* Письменник був дуже забобонним і вірив у потойбічні сили.
* Гоголю приписують знамениту фразу: «Русь, куди ж несешся ти? Дай відповідь. Не дає відповіді».
* Твори Гоголя були перекладені багатьма мовами світу і стали основою для численних театральних постановок, фільмів та опер.
* У сучасній Україні Гоголь шанується як один із найвидатніших національних письменників.

5 часто задаваних запитань про Миколу Гоголя та відповіді на них:

1. Чи був Гоголь ледачим студентом?

Ні, хоча Гоголь не відзначався відмінною успішністю, він не був ледачим. Він був дуже захоплений читанням і театром, що відволікало його від навчання. Крім того, Гоголь мав проблеми з німецькою мовою, а це була обов'язкова дисципліна в тодішній освітній програмі.

2. Чому Гоголь спалив другий том "Мертвих душ"?

Точні причини залишаються невідомими, але найпоширенішими поясненнями є його духовна криза, незадоволеність своїм твором або бажання створити щось краще. Гоголь вважав "Мертві душі" своїм головним твором і був надто самокритичним до нього.

3. Був ли Гоголь одружений?

Ні, Гоголь так і не одружився. Він був надзвичайно сором'язливим і усамітненим, а також мав релігійні погляди, які стримували його від шлюбу.

4. Як помер Гоголь?

Причина смерті Гоголя достеменно невідома. Деякі джерела стверджують, що він помер від голодування, інші – від передозування опіуму, а ще інші – від інфекційного захворювання. Достовірно відомо, що він страждав від депресії і мав проблеми зі здоров'ям.

5. Чи є Гоголь автором містичних творів?

Так, Гоголь відомий своїми містичними творами, такими як "Вій", "Зачароване місце" і "Вечір напередодні Івана Купала". Ці твори поєднують у собі елементи фольклору, містицизму і жахів, а їхні герої часто стикаються з надприродними силами.

Тоже интересно