Гетеборг-Центральний

Координати: 57°42′32″ пн. ш. 11°58′24″ сх. д.

Якщо придивитися до мапи, то можна помітити, що на світі є місця, які мають унікальні координати. Одним із таких місць є точка з координатами 57°42′32″ пн. ш. 11°58′24″ сх. д. Що ж це за місце і чому воно таке особливе? Давайте розберемося.

Де знаходиться ця точка?

Точка з координатами 57°42′32″ пн. ш. 11°58′24″ сх. д. розташована в Швеції, на острові Готланд. Є однією із найвищих точок на острові (82 метри над рівнем моря), і з неї відкривається чудовий краєвид на навколишні ліси, поля та море.

Чим особлива ця точка?

Точка з координатами 57°42′32″ пн. ш. 11°58′24″ сх. д. є особливою з кількох причин.

  • По-перше, вона розташована точно посередині між Північним полюсом і Південним полюсом. Це означає, що якщо ви опинитеся в цій точці, то будете рівновіддалені від обох полюсів.
  • По-друге, вона розташована точно на меридіані, який проходить від Північного полюса до Південного полюса. Це означає, що якщо ви опинитеся в цій точці, то будете стояти прямо на лінії, яка ділить Землю на дві рівні половини, західну і східну.
  • По-третє, ця точка є найближчим до центру Землі місцем на поверхні. Це означає, що якщо ви опинитеся в цій точці, то будете знаходитися найближче до ядра Землі.

Що можна побачити в цій точці?

Навколо цієї точки простягаються гарні краєвиди. Тут можна побачити ліси, поля, море. Також тут є невелика церква, яка була побудована в XIII столітті. Церква відкрита для відвідувачів, і з неї можна помилуватися чудовим видом на навколишню місцевість.

Як дістатися до цієї точки?

До острова Готланд можна дістатися на літаку. На острові є аеропорт, який обслуговує рейси з різних міст Швеції. Дістатися можна як і на поромі з різних міст Швеції або з Естонії. На острові курсують автобуси, які можуть довезти до багатьох місць, включаючи Вісбю, столицю острова. З Вісбю можна взяти таксі або орендувати велосипед.

Висновок

Точка з координатами 57°42′32″ пн. ш. 11°58′24″ сх. д. – унікальне місце, яке варто відвідати хоча б раз у житті. Це найближче до центру Землі місце на поверхні, воно розташоване точно посередині між Північним полюсом і Південним полюсом, і воно знаходиться на меридіані, який проходить від Північного полюса до Південного полюса. Якщо ви опинитеся в цьому місці, то зможете помилуватися прекрасними краєвидами, відвідати стару церкву і зробити незабутні фотографії.

Запитання, що часто задаються

  1. Де знаходиться точка з координатами 57°42′32″ пн. ш. 11°58′24″ сх. д.?
  2. Чим особлива ця точка?
  3. Що можна побачити в цій точці?
  4. Як дістатися до цієї точки?
  5. Чому варто відвідати цю точку?

Тоже интересно