Галерея українського військового однострою

Львівська галерея (музей) українського військового однострою

Історія створення

Львівська галерея (музей) українського військового однострою – приватний музей у місті Львові, відкритий 14 жовтня 2002 року на свято Пресвятої Покрови – свято українського війська.

Власник і автор галереї – Богуслав Любів. З дитинства він захоплювався історією та культурою України, особливо його цікавили військова історія та однострої. У 1990-х роках він почав збирати колекцію військового одягу, яка згодом стала основою для створення музею.

Експозиція музею

Експозиція музею поділена на кілька розділів, кожен з яких присвячений певному періоду історії українського війська. У першому розділі представлені однострої часів Київської Русі та Галицько-Волинського князівства. Другий розділ присвячений козацтву, а третій – українській армії часів визвольних змагань 1917-1921 років.

В експозиції музею також представлені однострої українських військових формувань періоду Другої світової війни, а також однострої сучасної української армії. Всього в колекції музею понад тисячу експонатів, що робить його одним з найбільших музеїв військового однострою в Україні.

Значення музею

Львівська галерея (музей) українського військового однострою має велике значення для збереження та популяризації української військової історії. Музей відіграє важливу роль у вихованні патріотизму та любові до Батьківщини.

Музей відкритий для відвідування щодня, крім понеділка. Вартість вхідного квитка – 50 гривень. Для учнів, студентів та пенсіонерів вхід безкоштовний.

Контакти музею

Львівська галерея (музей) українського військового однострою знаходиться за адресою: м. Львів, вул. Князя Романа, 20.

Телефон музею: (032) 297-57-25.

Як дістатися до музею

До музею можна дістатися на громадському транспорті або на власному авто.

На громадському транспорті: трамваєм №1, 2, 7, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 до зупинки “Площа Галицька”.

На власному авто: з боку вул. Князя Романа або вул. Лисенка.

Питання, що часто задаються

  1. Що таке Львівська галерея (музей) українського військового однострою?
  2. Хто є власником і автором галереї?
  3. Які розділи представлені в експозиції музею?
  4. Яке значення має музей для збереження та популяризації української військової історії?
  5. Як дістатися до музею?

Тоже интересно