Фрейденберг Ольга Михайлівна

Ольга Михайлівна Фрейденберг (15 березня 1890, Одеса – 6 липня 1955, Ленінград): Радянський філолог-класик

Осінь великого життя

Ольга Михайлівна Фрейденберг була радянським філологом-класиком, антикознавицею, культурологом та фольклористом. Її робота була новаторською для свого часу, і вона зробила значний внесок у вивчення античної літератури та культури.

Фрейденберг народилася в Одесі 15 березня 1890 року. Вона вивчала класичну філологію в Петербурзькому університеті, де була улюбленою ученицею знаменитого антиковеда Івана Толстого. По завершенню випускних іспитів у 1913 році вона продовжила навчання за кордоном. У роки першої світової війни була членом санетарного потягу і возила поранених, опікувалася дітьми, розлученими з сім'ями і т.п. У 1915-18 роках у Києві викладала давньогрецьку мову у гімназії. Під час громадянської війни перебралася до Саратова, де намагалася продовжити дослідження з давньогрецької літератури.

У 1920-і роки Фрейденберг працювала в Інституті історії мистецтв у Ленінграді. Її вигнали з посади через наклепництво, звинувачення в гомосексуалізмі, а за деякими джерелами в шпіонажі. У 1931-41 роках працювала бібліотекаркою у бібліотеці Академії наук в Ленінграді. В 1941 році була заарештована за "антирадянську діяльність" і засуджена на 10 років ув'язнення.

Фрейденберг звільнили з ув’язнення 1953 року, і чотири місяці перед смертю жила в Ленінграді зі своєю хрещеницею та вчилася литовської мови з надією переїхати до сосідньої республіки.

Фрейденберг була насамперед класичним ученим

Фрейденберг працювала над різноманітними темами, включаючи давньогрецьку літературу, античну філософію та історію античного театру. Її найбільш відомі роботи – книга "Поетика сюжету і жанру" (1936) і стаття "Античний театр" (1940).

Вона була добре відома її зацікавленість в ритуальних формах театру та її дослідження зв'язків між театром та іншими видами мистецтва, такими як музика та танок. Фрейденберг також цікавилася психологією та антропологією, і вона використовувала ці ідеї для інтерпретації античних текстів.

Фрейденберг також зробила значний внесок у вивчення фольклору

Вона була одним із перших учених, хто вивчав фольклор як самостійну дисципліну, і вона опублікувала декілька важливих робіт з цієї теми, включаючи книгу "Фольклор в античній літературі" (1938).

Вона була зацікавлена в ролі фольклору в античній культурі і вважала, що фольклор можна використовувати для розуміння античних текстів.

Фрейденберг була новаторським ученим, чия робота зробила значний внесок у вивчення античної літератури, культури і фольклору

Її роботи кидали виклик традиційним поглядам на античну культуру і вони продовжують вивчатися та обговорюватися вченими сьогодні.

Висновок

Ольга Михайлівна Фрейденберг була радянським філологом-класиком, антикознавицею, культурологом та фольклористом. Її робота була новаторською для свого часу, і вона зробила значний внесок у вивчення античної літератури та культури. Фрейденберг була вигнана за наклепництво та звинуваченням у гомосексуалізмі, але продовжила свою роботу навіть у скрутних умовах. Її роботи кидали виклик традиційним поглядам на античну культуру і вони продовжують вивчатися та обговорюватися вченими сьогодні.

Часто задавані питання

  • Хто така Ольга Михайлівна Фрейденберг?
  • Який внесок вона зробила у вивчення античної літератури та культури?
  • Чим займалася Фрейденберг у роки першої світової війни?
  • Чому піддалася репресіям?
  • Які роботи Фрейденберг є найбільш відомими?

Тоже интересно