Фонтан (фільм, 1988)

"Фонтан": Суміш сміху, драми та фарсу

Огляд фільму "Фонтан"

"Фонтан" – це російський радянський художній фільм 1988 року, знятий режисером Юрієм Маміним. Фільм є сумішшю комедії, драми та фарсу, яка розповідає історію групи людей, які живуть в комунальній квартирі в Ленінграді.

Сюжет фільму

Фільм починається з того, що в комунальну квартиру в'їжджає нова мешканка – молода жінка на ім'я Олена (Тетяна Паркіна). Олена швидко знайомиться з іншими мешканцями квартири: пенсіонером Макаром (Олександр Домогаров), його дружиною Капітоліною (Ірина Розанова), їхнім сином Сашею (Олексій Жарков) та його дружиною Олею (Марина Зудіна), а також з сусідами по квартирі – сім'єю Бубнових.

Мешканці комунальної квартири живуть разом мирно і дружно, але одного разу між ними виникає конфлікт через те, що Макар знаходить в підвалі будинку фонтан. Фонтан виявляється магічним, і його вода здатна виконувати бажання. Мешканці квартири починають використовувати фонтан для того, щоб виконати свої найзаповітніші бажання.

Однак виявляється, що вода з фонтану може не тільки виконувати бажання, але і руйнувати життя людей. Бажання мешканців квартири починають збуватися, але не так, як вони того очікували.

Актори та їх ролі

У фільмі "Фонтан" зіграли багато відомих акторів радянського кіно, в тому числі:

 • Тетяна Паркіна – Олена
 • Олександр Домогаров – Макар
 • Ірина Розанова – Капітоліна
 • Олексій Жарков – Саша
 • Марина Зудіна – Оля
 • Євген Лебедєв – Бубнов
 • Валентина Талізіна – дружина Бубнова

Жанр фільму

Фільм "Фонтан" є сумішшю комедії, драми та фарсу. У фільмі є багато смішних моментів, але є і драматичні сцени, які змушують задуматися про життя і про його сенс.

Значення фільму

Фільм "Фонтан" є одним з найбільш відомих фільмів радянського кіно. Фільм був удостоєний ряду нагород, в тому числі призу за кращу режисуру на Каннському кінофестивалі. Фільм "Фонтан" – це не тільки смішна і драматична історія, але і фільм-притча, який змушує задуматися про життя і про його сенс.

Висновок

Фільм "Фонтан" – це один з найкращих фільмів радянського кіно. Фільм є сумішшю комедії, драми та фарсу, яка розповідає історію групи людей, які живуть в комунальній квартирі в Ленінграді. Мешканці квартири починають використовувати фонтан для того, щоб виконати свої найзаповітніші бажання. Однак виявляється, що вода з фонтану може не тільки виконувати бажання, але і руйнувати життя людей.

Питання, що часто задаються

 1. Який жанр фільму "Фонтан"?
 2. Хто зіграв роль Олени у фільмі "Фонтан"?
 3. Що відбувається з мешканцями квартири після того, як вони починають використовувати фонтан?
 4. Чому фільм "Фонтан" вважається одним з найкращих фільмів радянського кіно?
 5. Які нагороди отримав фільм "Фонтан"?

Тоже интересно