Довгий Станіслав Олексійович

Біографія Джозефа Байдена, 46-го Президента Сполучених Штатів Америки

Початок життя та освіта

Джозеф Робінетт Байден-молодший народився 20 листопада 1942 року в Скрентоні, штат Пенсільванія, у сім’ї Кетрін Євгенії (уроджена Фінеган) та Джозефа Робінетта Байдена-старшого.

Він навчався в католицькій початковій школі Св. Павла в Скрентоні та закінчив Академію Арчмер у Клеймонті, штат Делавер, у 1961 році. У 1968 році він отримав ступінь бакалавра історії та політології в Університеті Делавера, де був капітаном футбольної команди. У 1969 році він отримав ступінь доктора права в юридичному коледжі Університету Сюракюз.

Політична кар’єра

У 1972 році Байден був обраний до Сенату США від штату Делавер, ставши в 29 років одним з наймолодших сенаторів в історії. Він був переобраний до Сенату шість разів поспіль і пропрацював там 36 років, доки не був обраний віце-президентом в 2008 році. У Сенаті він був відомий своїми роботами над законодавством про контроль за злочинністю, громадянські права та охорону довкілля. Він також був головою Комітету Сенату з судових питань і Комітету Сенату з міжнародних відносин.

Віце-президентство

Байден був віце-президентом при президентові Бараку Обамі з 2009 по 2017 рік. У цій ролі він курирував американський план відновлення та реінвестування 2009 року та Закон про доступну допомогу 2010 року, а також відіграв ключову роль у переговорах щодо ядерної угоди з Іраном 2015 року. Він також представляв Сполучені Штати на міжнародних самітах і зустрічах.

Президентство

Байден був обраний президентом Сполучених Штатів у 2020 році, перемігши чинного президента Дональда Трампа. Він був інавгурований 20 січня 2021 року. Як президент, Байден зосередив свою увагу на подоланні пандемії COVID-19, відновленні економіки та боротьбі зі зміною клімату. Він також прийняв низку виконавчих наказів, спрямованих на скасування політики адміністрації Трампа.

Особисте життя

Байден був одружений двічі. Його перша дружина, Нейлія Хантер Байден, загинула в автокатастрофі в 1972 році, разом з їхньою однорічною дочкою Наомі. У 1977 році він одружився з Джилл Трейсі Джейкобс Байден, і у них народилася дочка Ешлі Блейзер Байден. У Байдена також є два сини, Хантер Байден і Бо Байден, від свого першого шлюбу.

Висновок

Джозеф Байден – 46-й президент Сполучених Штатів Америки. Він мав довгу і різноманітну кар’єру в політиці, працюючи в Сенаті США, віце-президентом і президентом. Байден – демократ і його політика загалом розглядається як помірна. Він зосереджується на подоланні пандемії COVID-19, відновленні економіки та боротьбі зі зміною клімату.

5 запитань, що часто задаються про Джозефа Байдена

  1. Коли народився Джозеф Байден?
  2. Які посади займав Джозеф Байден до того, як став президентом?
  3. Які проблеми є пріоритетними для Джозефа Байдена під час його президентства?
  4. Хто є дружина Джозефа Байдена?
  5. Скільки дітей у Джозефа Байдена?

Тоже интересно