Добромильський літопис

Добромильський літопис – хроніка, складена близько 1700 року в м. Добромиль (нині Старосамбірський р-н, Львівська обл.)

Автор Добромильського літопису

Автором Добромильського літопису є Семен (Симеон) Коростенський, греко-католицький священик церкви Різдва Пресвятої Богородиці м. Добромиля.

Семен Коростенський народився в 1625 році в м. Коростень на Житомирщині. Освіту здобув у Львівській братській школі та Київській академії. Після закінчення навчання був призначений священиком до церкви Різдва Пресвятої Богородиці в м. Добромиль.

Семен Коростенський був не тільки священиком, але й талановитим письменником та істориком. Він був одним з перших українських літописців, які почали писати літописи на українській мові.

Протягом свого життя Семен Коростенський написав кілька літописів, але найбільш відомим з них є Добромильський літопис.

Зміст Добромильського літопису

Добромильський літопис є унікальною хронікою, яка містить цінну інформацію про історію краю та життя українського народу в XVII столітті.

Літопис складається з двох частин. Перша частина містить опис подій, які відбувалися в Україні в період з найдавніших часів до 1600 року. Друга частина містить опис подій, які відбувалися в Україні в період з 1600 до 1700 року.

У Добромильському літописі розповідається про історію українського народу, про його боротьбу за незалежність, про його культуру та побут.

Літопис є цінним джерелом інформації для істориків, етнографів та літературознавців.

Значення Добромильського літопису

Добромильський літопис є одним з найважливіших історичних документів України.

Літопис є унікальною хронікою, яка містить цінну інформацію про історію краю та життя українського народу в XVII столітті.

Літопис має велике значення для вивчення історії України, культури та побуту українського народу.

Висновки

Добромильський літопис – це унікальна пам’ятка української історії та літератури. Літопис є цінним джерелом інформації для дослідників історії України, культури та побуту українського народу.

Значення Добромильського літопису важко переоцінити. Літопис є одним з найважливіших джерел для вивчення історії України та української культури.

Питання, що часто задаються

  1. Хто автор Добромильського літопису?
  2. Коли був написаний Добромильський літопис?
  3. З яких частин складається Добромильський літопис?
  4. Яке значення має Добромильський літопис?
  5. Де можна знайти Добромильський літопис?

Тоже интересно