ДО ЯКОГО ВІКУ ПЛАТЯТЬ ПЕНСІЮ ПО ВТРАТІ ГОДУВАЛЬНИКА

В Україні пенсійна система є важливою складовою соціального забезпечення. Одним із видів пенсій, які надаються громадянам, є пенсія по втраті годувальника. Така пенсія призначається особам, які втратили члена сім’ї, що забезпечував їх фінансовими ресурсами. Проте, багатьох цікавить, до якого віку можна отримувати таку пенсію. Давайте розглянемо цей питання докладніше.

Правові основи пенсії по втраті годувальника

Питання пенсії по втраті годувальника регулюється Кодексом законів про працю України та Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”. Згідно з цими законами, пенсія по втраті годувальника призначається особам, які мають право на соціальне забезпечення внаслідок смерті особи, яка була годувальником в сім’ї.

Досліджуємо вік отримання пенсії по втраті годувальника

Згідно з повноваженнями, наданими законодавством, пенсія по втраті годувальника призначається дітям та особам, які були на утриманні годувальника. Відповідно до закону, вік припинення пенсійних виплат у разі втрати годувальника залежить від віку дітей або осіб, які перебувають на утриманні годувальника.

Пенсія для дітей до 18 років

У разі втрати годувальника, діти, які ще не досягли 18-річного віку, мають право на пенсію досягнення цього віку. Пенсійні виплати для дітей призначаються до кінця календарного року, у якому вони досягли 18 років.

Пенсія для студентів

Якщо студент на момент смерті годувальника перебуває на утриманні годувальника, пенсійні виплати можуть продовжуватись до закінчення навчання або до досягнення ним 23-річного віку. У цьому випадку, студент повинен подавати відповідні довідки та інші документи, які підтверджують його студентський статус та потребу в утриманні.

Пенсія для осіб з інвалідністю

Якщо особа, яка перебувала на утриманні годувальника, зазнала інвалідності до досягнення віку 18 років або в період отримання пенсії на утримання, пенсійні виплати зберігаються. Особам з інвалідністю, які не входять до вищезазначених категорій, пенсія призначається до досягнення 23-річного віку.

Закінчення пенсійних виплат

Пенсійні виплати припиняються у разі одержання особою, яка отримує пенсію, роботи за трудовим договором. Також, якщо особа перекваліфіковується на нову професію, яка дає змогу самостійно забезпечувати себе фінансово, пенсія також припиняється. У разі одержання нового доходу, який перевищує встановлену норму життєвого мінімуму, пенсійні виплати призупиняються або зменшуються.

Висновок

Таким чином, пенсія по втраті годувальника призначається дітям та особам, які перебували на утриманні годувальника. Вік припинення пенсійних виплат залежить від віку дітей або осіб, які перебувають на утриманні. Діти до 18 років мають право на пенсію до закінчення календарного року, у якому вони досягли 18-річного віку. Інші категорії можуть отримувати пенсію до досягнення 23-річного віку або до закінчення навчання. Виплати можуть бути зупинені у разі отримання роботи або нового доходу, що перевищує норми встановленого життєвого мінімуму.

Часто задавані запитання

  1. Які документи потрібні для отримання пенсії по втраті годувальника?
  2. Як довго триває процес призначення пенсії?
  3. Чи можна отримувати пенсію по втраті годувальника, якщо особа була непрацездатною?
  4. Якщо студент має молодшого брата або сестру, який є годувальником, чи має студент право на пенсійні виплати?
  5. Як отримати пенсію по втраті годувальника в разі проживання за кордоном?

Тоже интересно