ДО ЯКОГО СТОЛІТТЯ НАЛЕЖИТЬ 1543 РІК?

До якого століття належить 1543 рік?

Перш ніж відповісти на це запитання, хвилинку згадаємо, як ділять час на століття. Століття — це проміжок часу, який складається зі 100 років. Усі століття номеруються, починаючи з 1-го століття, яке тривало від 1 року н. е. до 100 року н. е. З огляду на це стає зрозуміло, що 2023 рік належить до 21-го століття.

Століття в історії

Визначивши, до якого століття належить 1543 рік, проаналізуймо, які історичні події відбулися в той час. Хоча протягом 16-го століття не було олімпійських ігор чи Чемпіонату світу з футболу, але були й інші цікаві події. Наприклад, саме в 1543 році поляк Миколай Коперник опублікував свій трактат «Про оберти небесних сфер», у якому виклав геліоцентричну теорію.

Інші факти для допитливих

Якщо ми вже заглибилися в тему, то варто згадати, що 1543 рік став особливим і для музики. Саме в цей час італійський композитор Джозеффо Царліно написав твір під назвою «Інституції гармонії», який донині вважається одним із найважливіших музично-теоретичних трактатів. У 1543 році почалася тридцятирічна війна, що тривала цілих 30 років і призвела до величезних людських втрат і руйнувань.

Кумедні курйози історії

1543 рік багатий не лише на історичні події, а й на кумедні курйози. Так, в Англії в той час було прийнято закон, який забороняв вживати алкоголь у будь-який час, крім обіду. Смішно, правда? Хоча, якщо подумати, можливо, це й не така вже погана ідея :)

Природа теж дивувала

Не тільки люди творили історію в той час. У 1543 році відбулося неймовірне природне явище — землетрус у Китаї, під час якого загинуло понад 800 тис. осіб. Серед цікавих фактів про 1543 рік також варто відзначити появу перших американських індіанців у Європі. Вони прибули до Іспанії на кораблі, очолюваному Ернандо де Сото.

Висновки

Отже, 1543 рік належить до 16-го століття. Хоча це, можливо, не найвідоміший рік у світовій історії, але він все ж таки був досить насичений подіями у різних сферах: політиці, культурі, музиці та навіть кулінарії. Адже саме в 1543 році вперше з'явилося печиво з вівсянкою, яке донині є одним з улюблених ласощів.

П'ять часто задаваних запитань про 1543 рік:

  1. Хто написав трактат «Про оберти небесних сфер»?
  2. Яка війна почалася в 1543 році?
  3. Який композитор написав твір «Інституції гармонії»?
  4. Чому в Англії 1543 року заборонялося вживати алкоголь?
  5. Коли американські індіанці вперше прибули до Європи?

Тоже интересно