ДО ЧОГО ЗАЛІТАЄ ПТАШКА В ХАТУ

До чого залітає пташка в хату: прикмети та повір'я

Хто з нас не бачив, як до хати влітає пташка? Напевно, чи не кожен. Цей факт у народі оточений великою кількістю прикмет та повір'їв. Давайте розберемося, до чого це насправді і як варто реагувати на таку несподівану подію.

Причини, чому пташка залітає в хату

Птахи є природними мешканцями лісу та інших диких місцевостей. Однак, іноді вони відвідують і людські житла. Причин цього може бути кілька.

 • Пошуки їжі. Особливо в холодну пору року птахам дуже складно знайти їжу. Тому вони можуть залітати в людські житла, щоб поживитися залишками їжі, насінням або іншими їстівними речами.
 • Пошуки тепла. Знову ж таки, взимку птахи шукають будь-які теплі місця, щоб перечекати холодну пору року.
 • Випадковість. Іноді птахи можуть залітати до будинків, просто заблукавши. Це найбезневинніша причина, через яку птах може виявитися у гостях у людини.

Прикмети та повір'я пов'язані з птахами

Зі стародавніх часів люди намагалися зрозуміти, що означає, якщо птах залетів у хату. На цю тему існує безліч прикмет і повір'їв.

 • До добра. У багатьох культурах вважається, що птах, який залетів у хату, приносить добро, удачу і щастя. Наприклад, в Україні кажуть, що якщо в хату залетіла ластівка, то це до швидкого одруження або народження дитини.
 • До біди. Однак не всі прикмети з птахами позитивні. Так, якщо в хату залетів ворон або сова, то це може бути ознакою прийдешнього нещастя або навіть смерті.
 • До новин. Вважається, що пташка, яка залетіла в хату, може принести новини. Якщо це була біла птиця, то новини будуть хорошими. Якщо ж чорна, то слід чекати поганих вістей.

Що робити, якщо в хату залетіла пташка?

Якщо в ваш будинок залетів птах, то не варто панікувати. Головне, це спробувати обережно випустити його на волю. Можна відкрити вікно або двері і почекати, поки птах сам вилетить. Якщо ж цього не відбувається, то можна спробувати допомогти йому, накривши його легким рушником і обережно виносячи на вулицю.

Висновок

Прикмети і повір'я, пов'язані з птахами, є частиною нашої культури. Однак, коли в будинок залітає птах, не варто робити з цього трагедію. Швидше за все, це просто випадковість і птах випадково потрапив у хату.

Часті запитання

 • До чого залітає птах в хату взимку?

Взимку птахи часто залітають у хати в пошуках тепла і їжі.

 • Що означає, якщо в хату залетіла ластівка?

Ластівка, яка залетіла в хату, вважається символом щастя і удачі.

 • Що робити, якщо в хату залетів ворон?

Якщо в хату залетів ворон, то потрібно постаратися обережно випустити його на волю.

 • Чи можна вбивати птаха, який залетів у хату?

В жодному разі не можна вбивати птаха, який залетів у хату. Це жорстокий і безглуздий вчинок.

 • Що робити, якщо птах залетів у хату і загинув?

Якщо птах залетів у хату і загинув, то його потрібно поховати в землі.

Тоже интересно