ДЛЯ ЧОГО СТАВЛЯТЬ ВІНІРИ

Красива посмішка – це одна з рис, яка може зробити людину більш привабливою та приємною в спілкуванні. Але що робити, якщо у вас неідеальні зуби? Не варто впадати у відчай, адже сучасна стоматологія пропонує безліч способів естетичної корекції зубного ряду. Одним з найпопулярніших є установка вінірів.

Вініри – це тонкі керамічні накладки, які прикріплюються до передньої поверхні зубів. Встановлення вінірів показано при виражених дефектах емалі, в тому числі при сколах, стертості, наявності плям, білих або жовтих полос. Крім того, їх можна використовувати для вирівнювання зубного ряду або для того, щоб збільшити розмір зубів.

Переваги установки вінірів

  • Поліпшення естетики усмішки – вініри допомагають приховати дефекти зубів, такі як сколи, стертість емалі, нерівності зубного ряду, діастеми, білі або жовті плями.
  • Міцність і довговічність – при правильному догляді вініри з кераміки можуть служити до 10 років і навіть більше.
  • Збереження сили зуба – на відміну від металокерамічних коронкок, для установки вінірів обточується невеликий шар зубної емалі, в 4-5 разів тонше, ніж для коронки.
  • Легкий догляд – для догляду за вінірами достаточно дотримуватися звичайні правила гігіени порожнини рота: чистити зуби зубною щіткою і пастою, використовувати зубнну нитку і ополіскувач.

Протипоказання до установки вінірів

  • Тонкая або слабая зубная эмаль
  • Виражені каріозні ураження
  • Захворювання пародонта (пародонтит)
  • Бруксизм (скрежет зубами)
  • Неправильний прикус

Procedure for installing veneers

  1. Підготовка зубів – перед установкою вінірів стоматолог проводит професійну гігієну полості рота: усунення зубного нальоту і зубного каменю. При наявності каріозних ураженій він їх лікує.
  2. Препаровка зубів – лікар знімає тонкий шар зубної емалі. Глибина препарування залежить від розміру і форми вінірів.
  3. Снятие слепков – стоматолог робить слепки зубів, за допомогою яких в зуботехнической лабораторії будуть изготовлены виниры.
  4. Установка временных виниров – на время изготовления постоянных виниров на зубы пациента фиксируются временные вініри.
  5. Примерка вінірів – через 1-2 недели пациент приходит на примерку вінірів. Врач проверяет их цвет, размер и форму.
  6. Установка постоянных виниров – после того, как пациент останется доволен внешним видом вінірів, их фиксируют на зубы с помощью специального стоматологического клея.

Як доглядати за вінірами?

  • Чисть зуби зубною щіткою і пастою двічі в день.
  • Використовуй зубну нитку для вичищення зубних проміжків хоча би один раз в день.
  • Полощи рот антибактеріальної ополіскувачем два-три рази на день.
  • Уникай вживання твердих і липких їстівних продуктів.
  • Регулярно відвідуй стоматолога для професійної гігієнічної чистки зубів і корекції вінірів.

FAQ

  1. Чи можна ставити вініри на зуби у яких є пломба?
    Можна, якщо пломба в даному зубі не виступає за його межі тобто знаходится не в зоні посмішки.

  2. Чи можна встановлювати вініри на передні зуби, які за пломбами?
    Так, при наявності великої пломби в передньому зубі, що знаходится в зоні посмішки, доцільно спочатку зробити зубний вкладка, а потім вже ставити зверху керамічний вінір.

  3. Чи надовго ставлятся вініри?
    При дотриманні всіх рекомендацій стоматолога, вініри можуть прослужити від 10 до 15 років, а іноді й довше.

  4. Як доглядати за вінірами?
    На вініри поширюються ті ж правила догляду, що й на власні зуби – гігієна полості рота повинна виконуватися двічі на день і кожен день, потрібно уникати травмування вінірів в результаті вживання твердих продуктів, а також при необхідності відвідувати стоматолога для професійної гігієни.

  5. Скільки коштує установка вінірів?
    Вартість установки вінірів залежить від кількості вінірів, матеріалу, з якого вони изготовлени, а також від клініки, в якій проводится лікування.

Тоже интересно