ДЕ ШВИДШЕ ЗАКИПИТЬ 1 Л ВОДИ

Де швидше закипить вода?

Ви коли-небудь замислювалися, де швидше закипає вода: на рівні моря чи в горах? Може, ви думали, що вода кипить швидше в мікрохвильовій печі, ніж на плиті? Давайте розберемося в цьому питанні.

Точка кипіння води

Точка кипіння води – це температура, при якій тиск пари води дорівнює тиску навколишнього середовища. За нормального атмосферного тиску (1 атмосфера або 760 мм рт. ст.) вода кипить при 100 градусів Цельсія (212 градусів Фаренгейта).

Вода в горах кипить швидше

Якщо ви підніметеся на гору, то виявите, що вода кипить при нижчій температурі. Це пов'язано з тим, що атмосферний тиск зменшується з висотою. Наприклад, на висоті 5000 метрів над рівнем моря вода кипить при 86 градусів Цельсія (187 градусів Фаренгейта).

Мікрохвильова піч

Мікрохвильова піч нагріває воду, впливаючи на неї мікрохвилями. Ці хвилі викликають швидке коливання молекул води, що призводить до виділення тепла. Тому вода в мікрохвильовій печі закипає швидше, ніж на плиті.

Де найшвидше закипить вода?

Отже, де ж найшвидше закипить вода? Відповідь: в мікрохвильовій печі. Але якщо ви не хочете використовувати мікрохвильову піч, то кип'ятіть воду на рівні моря, це буде найшвидший спосіб.

Часто задаються питання

  • Чому вода кипить?
  • Що таке точка кипіння?
  • Чому вода в горах кипить швидше?
  • Чому вода в мікрохвильовій печі кипить швидше?
  • Де найшвидше закипить вода?

Тоже интересно