ДЕ НАЙГІРША ВОДА В УКРАЇНІ?

Де найгірша вода в Україні?

Кожен українець знає, що вода з крану далеко не завжди придатна для вживання. І хоча в більшості регіонів країни якість води більш-менш задовільна, є кілька областей, де ситуація з водою дійсно критична.

Харківська область

Одне з найгірших місць в Україні з точки зору якості питної води — Харківська область. У багатьох населених пунктах області вода містить високу концентрацію шкідливих речовин, таких як нітрати, сульфати, залізо та марганець. А в деяких місцях воду з крану не можна пити навіть після кип’ятіння.

Дніпропетровська область

Дніпропетровська область також входить до числа регіонів з найбільш забрудненою питною водою. Головна проблема тут — промислові стічні води, які скидаються в річки та підземні води. Вміст шкідливих речовин у воді в деяких районах області перевищує допустимі норми в десятки разів.

Запорізька область

Запорізька область теж страждає від забруднення води промисловими стічними водами. У багатьох населених пунктах області вода містить високу концентрацію фенолів, формальдегіду та інших шкідливих речовин. А в деяких місцях вода з крану має неприємний запах і смак.

Одеська область

Одеська область також входить до числа регіонів з найбільш забрудненою питною водою. Головна проблема тут — сільськогосподарські стоки, які потрапляють у водойми. Вміст нітратів та пестицидів у воді в деяких районах області перевищує допустимі норми в кілька разів.

Крим

Кримський півострів традиційно вважається одним з найбільш екологічно чистих регіонів України. Однак з початком окупації півострова росією ситуація з навколишнім середовищем тут різко погіршилася. Зокрема, забрудненість води в Криму значно зросла. У багатьох населених пунктах півострова вода з крану непридатна для вживання навіть після кип’ятіння.

Висновок

Ситуація з якістю питної води в Україні критична. У багатьох регіонах країни вода з крану не відповідає санітарним нормам і може становити небезпеку для здоров’я. Тому українцям рекомендується використовувати для пиття та приготування їжі тільки кип’ячену або фільтровану воду.

Поширені запитання

  • Які основні причини забруднення води в Україні?

  • Які наслідки забруднення води для здоров’я людини?

  • Що можна зробити для поліпшення якості питної води в Україні?

  • Які норми якості питної води встановлені в Україні?

  • Які заходи вживаються для контролю якості питної води в Україні?

Тоже интересно