ЧОМУ У МОРІ ВОДА СОЛОНА ЛЕГЕНДА

Чому у морі вода солона? Легенда

Уявіть собі світ, де вода в морі була прісною, як у річках і озерах. Як би це змінило наше життя? Це було б набагато простіше, чи не так? Ми могли б пити воду прямо з моря, не боячись захворіти. Ми могли б купатися в морі годинами, не турбуючись про свою шкіру. І ми могли б використовувати морську воду для поливу наших рослин, не боячись пошкодити їх.

Але, на жаль, такий світ існує лише в нашій уяві. У реальності вода в морі солона. І на це є своя причина.

З чого складається морська вода?

Морська вода – це складний розчин, що містить різні речовини. Основними компонентами морської води є:

  • Хлорид натрію (звичайна сіль) – близько 77%
  • Хлорид магнію – близько 10%
  • Сульфат кальцію – близько 4%
  • Карбонат кальцію – близько 3%
  • Інші речовини (калій, бром, йод та ін.) – близько 6%

Чому морська вода солона?

Основне питання, яке можна поставити: звідки в морській воді стільки солі? Існує кілька теорій, які намагаються пояснити це явище.

Одна з теорій полягає в тому, що сіль у море потрапляє з суші. Річки і струмки, що течуть з гір і долин, вимивають з ґрунту різні речовини, в тому числі сіль. Ці речовини потрапляють в океан і розчиняються в морській воді.

Інша теорія полягає в тому, що сіль в море потрапляє з вулканів. Вулкани викидають в атмосферу велику кількість різних речовин, в тому числі газів і розплавленої породи. У розплавленій породі міститься багато солі, яка при попаданні в океан також розчиняється у воді.

Третя теорія полягає в тому, що сіль в море потрапляє з гідротермальних джерел. Гідротермальні джерела – це гарячі джерела, які виходять на дно океану. Вода в цих джерелах містить багато різних речовин, в тому числі сіль. Коли вода з гідротермальних джерел потрапляє в океан, вона розчиняє в ній сіль.

Легенда про те, чому у морі вода солона

Згідно зі старою українською легендою, колись море було прісним. Однак одного разу стався сильний шторм, який викликав велику повінь. Повінь затопила багато сіл і міст, і люди були змушені рятуватися на пагорбах і в горах.

Коли вода спала, люди повернулися до своїх будинків і побачили, що море стало солоним. Вони запитали у богів, чому це сталося, і боги відповіли, що це сталося через те, що люди були занадто жадібними і не цінували прісну воду.

Боги сказали, що вони послали повінь, щоб навчити людей цінувати прісну воду. І вони сказали, що море буде солоним, щоб нагадувати людям про те, що вони повинні бути вдячними за прісну воду.

Висновок

Отже, чому у морі вода солона? Відповідь на це питання не так проста, як здається. Існує кілька теорій, які намагаються пояснити це явище, але жодна з них не є остаточною.

5 часто задаваних питань про те, чому у морі вода солона

  1. Який основний компонент морської води?
  2. Звідки в море потрапляє сіль?
  3. Чи можна зробити морську воду прісною?
  4. Які наслідки для довкілля могли б бути, якщо зробити морську воду прісною?
  5. Чи будуть люди пити морську воду, як чай?

Тоже интересно