ЧОМУ НЕ ВИКЛЮЧАЄТЬСЯ БОЙЛЕР

Навіщо залишати бойлер увімкненим і що буде якщо його вимкнути?

Якщо ви живете в регіоні, де зимовий сезон триває довго, то напевно стикалися з проблемою: залишити бойлер увімкненим чи вимкнути? Варто відзначити, що дане питання породжує чимало дискусій і думок, тому моя стаття лише спроба розібратись з цією темою, спираючись на власний досвід та думки фахівців.

Причини, чому не варто вимикати бойлер:

 • Запобігання замерзання води в баку бойлера. У морозну погоду вода в баку може замерзнути і пошкодити його. Це може призвести до дорогого ремонту або навіть заміни бойлера.

 • Запобігання утворення накипу. У вимкненому бойлері вода застоюється. Це може призвести до утворення накипу на нагрівальних елементах бойлера. Накип знижує ефективність нагріву води і може призвести до передчасного виходу бойлера з ладу.

 • Збереження електрики. Це може здатися парадоксальним, але, залишаючи бойлер увімкненим, можна заощадити електроенергію. Справа в тому, що при повторному включенні бойлера витрачається більше електроенергії, ніж на підтримку постійної температури води.

 • Збереження гарантії на бойлер.Деякі виробники бойлерів вимагають, щоб бойлер був увімкнений цілодобово. Якщо вимкнути бойлер, то це може призвести до втрати гарантії.

Чи можна вимикати бойлер на ніч?
Якщо у вас у квартирі чи будинку бойлер з функцією підігріву води на один душ (75-100 літрів), то його можна вимкнути на ніч а потім вранці знову ввімкнути.
Але якщо ви включаєте воду декілька разів на день чи приймаєте ванну, то краще залишити бойлер увімкненим постійно.
Є різні думки, щодо вимкнення бойлера, але якщо вірити фахівцям, то його краще не вимикати. Бо коли ви ним не користуєтесь, то він споживає незначну кількість електроенергії, працюючи в режимі підтримки температури.

Висновки:

 • Вимикання бойлера на тривалий час може привести до його поломки, замерзання води і збільшення витрат на електроенергію. Тому найкраще залишати бойлер включеним постійно.

Питання, які часто задаються:

 1. Чи потрібно вимикати бойлер на ніч?
  Ні, не потрібно. У нічний час бойлер споживає мінімальну кількість електроенергії, але при цьому підтримує воду гарячою.

 2. Чи можна вимикати бойлер на час відпустки?
  Можна, але тільки якщо відпустка нетривала. Якщо ви збираєтеся від'їжджати на кілька місяців, то краще залишити бойлер увімкненим.

 3. Що робити, якщо бойлер відключається сам по собі?
  Якщо бойлер відключається сам по собі, то, швидше за все, він несправний. У такому випадку необхідно звернутися до сервісного центру.

 4. Як часто потрібно чистити бойлер?
  Очищати бойлер рекомендовано раз на півтора-два роки.

 5. Як збільшити термін служби бойлера?
  Щоб збільшити термін служби бойлера, необхідно:

 • регулярно чистити його;
 • не допускати перегріву води;
 • не використовувати низькоякісну воду;
 • розчиняти кислоти лише у дуже гарячій воді.

Тоже интересно