ЧОМУ МІСЯЦЬ СВІТИТЬ СЛАБШЕ ВІД СОНЦЯ

Чому місяць світить слабше від сонця?

1. Джерело їхнього світла

Сонце світиться самостійно

Сонце – це величезна розпечена куля газів. Атоми у її надрах постійно стикаються один з одним, внаслідок чого відбувається виділення енергії. Ця енергія виходить за межі зірки у вигляді потужного світла та тепла.

Місяць відображає сонячне світло

Місяць, на відміну від сонця, не має власного джерела енергії. Його світло – це відбите від його поверхні сонячне світло. Тому місяць світить набагато слабше за сонце.

2. Відстань до Землі

Сонце знаходиться значно далі від нашої планети

Середня відстань між Землею і Сонцем становить приблизно 150 мільйонів кілометрів. Отже, сонячне світло має пройти велику відстань, перш ніж досягне нас. За цей час частина світлових променів поглинається атмосферою Землі, а частина – розсіюється. Це призводить до того, що сонячне світло на поверхні нашої планети не таке яскраве, як у космосі.

Місяць знаходиться набагато ближче до нас

Середня відстань між Землею і Місяцем становить близько 384 400 кілометрів. А це означає, що місячне світло має подолати набагато меншу відстань, ніж сонячне. Тому воно досягає нас практично в незмінному вигляді.

3. Розмір світил

Сонце набагато більше місяця

Діаметр Сонця становить приблизно 1,4 мільйона кілометрів. А діаметр Місяця – лише близько 3474 кілометрів. Тобто Сонце в 400 разів більше за Місяць.

З більшої поверхні відбивається більше світла

Чим більша поверхня світила, тим більше сонячних променів вона може відбити. А це означає, що світло, яке ми бачимо від Місяця, насправді є сумою відбитого світла від величезної кількості його дрібних ділянок.

Висновок

Місяць світить слабше від сонця з кількох причин. По-перше, він не має власного джерела енергії. По-друге, він знаходиться набагато ближче до нас, ніж Сонце. Та по-третє, він набагато менший за Сонце.

Часті запитання

  • Чому Місяць іноді здається яскравішим, ніж зазвичай?

  • Чому Місяць змінює свою форму?

  • Чому Місяць іноді буває червоним?

  • Чому Місяць іноді буває синім?

  • Чому Місяць іноді зникає з неба?

Тоже интересно