ЧОМУ ККД НАГРІВНИКА ЗАВЖДИ МЕНШЕ 100

Чому ККД нагрівника завжди менше 100%?

Отримання тепла за допомогою нагрівальних приладів – це процес, який завжди супроводжується втратами енергії. Навіть найефективніші пристрої не в змозі перетворити всю споживану енергію в тепло. Ця втрата енергії вимірюється коефіцієнтом корисної дії (ККД), який визначається як відношення теплової потужності, що відводиться від нагрівача, до потужності, що споживається ним. ККД нагрівника завжди менше 100% через ряд причин.

1. Втрати через конвекцію

Під час роботи нагрівального приладу гаряче повітря піднімається вгору, а холодне опускається вниз. Таким чином, відбувається конвекція, в результаті якої частина тепла втрачається через верхню частину приладу. Ці втрати особливо відчутні в приміщеннях з високими стелями.

2. Втрати через випромінювання

Будь-який нагрітий об'єкт випромінює тепло. Нагрівальний прилад не є винятком. Частина тепла втрачається через випромінювання в навколишній простір. Ці втрати залежать від температури нагрівального приладу і довжини хвилі випромінювання.

Тепловипромінювання від нагрівального приладу:

  • короткі хвилі довжиною від 0,7 до 2,5 мкм (інфрачервона область спектра);
  • довгі хвилі довжиною від 8 до 14 мкм (інфрачервона область спектра);
  • теплове випромінювання довжиною хвилі більше 14 мкм (дальня інфрачервона область спектра).

3. Втрати через теплопровідність

Нагрівальний прилад встановлений на підлозі або на стіні. Через контакт з цими поверхнями відбувається втрата тепла через теплопровідність. Втрати через теплопровідність залежать від матеріалу, з якого виготовлені прилад і поверхня, а також від площі контакту між ними.

4. Втрати через недосконалість конструкції

Нагрівальний прилад, як будь-який інший пристрій, не позбавлений недоліків. У конструкції приладу завжди є зазори, через які втрачається тепло. Крім того, частина тепла втрачається через нагрівання деталей приладу, які не беруть участі в процесі теплообміну.

5. Видимі втрати

Відкриті вікна і двері призводять до того, що велика кількість тепла просто виходить назовні, а в холодну пору року ви впускаєте в будинок або квартиру холодне повітря.

Недостатньо утеплені вікна і двері – ще одне джерело витоку тепла.

Наявність щілин і зазорів у стінах і підлогах також може призвести до значних втрат тепла.

Висновок

ККД нагрівника завжди менше 100% через комплекс причин. Для збільшення ККД нагрівника необхідно мінімізувати втрати тепла через конвекцію, випромінювання, теплопровідність і недосконалість конструкції.

5 часто задаваних запитань по темі статті

  1. Який максимальний ККД нагрівника?

  2. Як збільшити ККД нагрівника?

  3. Які ознаки низького ККД нагрівника?

  4. Як вибрати нагрівальний прилад з високим ККД?

  5. Які наслідки використання нагрівальних приладів з низьким ККД?

Тоже интересно