Булава — військовий підрозділ УПА, сотня що входила до 24-го (Дрогобицького) тактичного відтинку «Маківка» Військової округи-4 «Говерла», групи «УПА-Захід»
Загальні відомості
Українська повстанська армія (УПА) була українським націоналістичним збройним рухом, який діяв у Західній Україні під час Другої світової війни та після неї. УПА була поділена на військові округи, тактичні відтинки та сотні. Однією з таких сотень була Булава, підрозділ УПА, який входив до 24-го (Дрогобицького) тактичного відтинку «Маківка» Військової округи-4 «Говерла», групи «УПА-Захід».
Формування та склад сотні Булава
Сотня Булава була сформована у 1943 році у Дрогобицькій області з добровольців-українців. Командиром сотні був призначений Микола Козак, досвідчений військовик з бойовим досвідом. Сотня складалася з трьох чот, які в свою чергу ділилися на рої та курені. Загальна чисельність сотні була близько 150 бійців.
Діяльність сотні Булава
Сотня Булава брала участь у багатьох бойових операціях проти німецьких та радянських військ. Зокрема, сотня брала участь у наступі УПА на Дрогобич у 1944 році, в боях за гору Маківка під час Карпатського походу та в рейді УПА на Закерзоння у 1945 році. Сотня Булава також брала участь у боротьбі проти польських комуністів у 1946 році.
Розформування сотні Булава
Після закінчення Другої світової війни сотня Булава була розформована. Бійці сотні були demoбілізовані та повернулися до мирного життя. Однак багато з них продовжували вести антирадянську діяльність та брали участь у боротьбі за незалежність України.
Збереження пам’яті про сотню Булава
Пам'ять про сотню Булава та її бійців зберігається в Україні. У багатьох містах та селах встановлені пам'ятники та меморіальні дошки, присвячені героям УПА. У 2007 році Президент України Віктор Ющенко присвоїв сотні Булава звання «Герой України».
Висновок
Сотня Булава була одним з найвідоміших та найефективніших підрозділів УПА. Бійці сотні проявили мужність та героїзм у боях за свободу та незалежність України. Пам'ять про сотню Булава та її бійців зберігається в Україні донині.
Запитання, що часто задаються
- Коли була сформована сотня Булава?
- Хто був командиром сотні Булава?
- У яких бойових операціях брала участь сотня Булава?
- Коли була розформована сотня Булава?
- Як зберігається пам'ять про сотню Булава та її бійців?