Бригадний комісар

Бригадний комісар: Нехітка дорога від рядового бійця до вищого складу радянських військ

Хто такий бригадний комісар?

Бригадний комісар в часи збройних сил Радянського Союзу був військовим званням вищого військово-політичного складу. Воно було введено в 1935 році та проіснувало до 1942 року. Бригадний комісар стояв вище за рангом ніж полковий комісар, але нижче ніж дивізійний комісар.

Історія виникнення звання

Звання бригадного комісара було введено в рамках реформи військових звань у Радянському Союзі, яка проводилася в середині 1930-х років. Попередником бригадного комісара було звання бригадного політрука, яке було введено в 1932 році.

Обов’язки та повноваження

Бригадний комісар відповідав за політичну роботу в бригаді. Він стежив за морально-політичним станом особового складу, проводив політичні бесіди та заняття, організовував політичну пропаганду та агітацію. Крім того, бригадний комісар мав право контролювати дії командира бригади та інших командирів частин і підрозділів, а також вносити пропозиції щодо їх діяльності.

Уніформа

Бригадний комісар носив темно-синю форму з білими знаками розрізнення. Знаки розрізнення бригадного комісара розташовувалися на рукавах у вигляді трьох ромбів.

Привілеї та пільги

Бригадний комісар мав ряд привілеїв та пільг, які визначалися його положенням у військовій ієрархії. Він мав право на позачергове житло, отримував підвищену зарплату і мав доступ до санаторіїв і будинків відпочинку.

Скасування звання

Звання бригадного комісара було скасовано у 1942 році в рамках загальної реформи військових звань у радянській армії.

Висновок

Звання бригадного комісара було одним з найвищих військових звань політичного складу в Радянському Союзі. Воно проіснувало недовго, але за цей час стало символом влади та авторитету у радянській армії.

Часті питання

  1. Які обов’язки та повноваження мав бригадний комісар?
  2. Бригадний комісар відповідав за політичну роботу у бригаді, стежив за морально-політичним станом особового складу, проводив політичні бесіди та заняття, а також контролював дії командирів бригади та інших командирів частин і підрозділів.

  3. Які привілеї та пільги мав бригадний комісар?
  4. Бригадний комісар мав право на позачергове житло, отримував підвищену зарплату і мав доступ до санаторіїв і будинків відпочинку.

  5. Коли було введено та скасовано звання бригадного комісара?
  6. Звання бригадного комісара було введено у 1935 році та скасовано у 1942 році.

  7. Які знаки розрізнення носив бригадний комісар?
  8. Бригадний комісар носив темно-синю форму з білими знаками розрізнення у вигляді трьох ромбів на рукавах.

  9. Яке місце бригадного комісара у військовій ієрархії Радянського Союзу?
  10. Звання бригадного комісара займало місце вище за рангом ніж полковий комісар, але нижче ніж дивізійний комісар.

Тоже интересно