Адміністративний поділ Південної Кореї

Адміністративний поділ Південної Кореї: географія та політика

Південна Корея: унікальне поєднання традиції та сучасності

Багата історія Корейського півострова датується початком 1 тисячоліття до нашої ери. За цей час Корея пережила численні королівства, імперії та війни. Сьогодні Південна Корея є процвітаючою та сучасною нацією з унікальною культурою та традиціями.

Адміністративний поділ Південної Кореї

Південна Корея поділяється на 1 місто особливого статусу (тхикпьольсі), 6 міст прямого підпорядкування («міст-метрополій») зі статусом, прирівняним до провінцій (кван'йоксі), 8 провінцій (то і до) і 1 особливу автономну провінцію (тхикпьоль чачхідо). Вони, у свою чергу, діляться на ряд дрібніші утворення, що включають: місто (сі), повіт (Кун або гун), муніципальний округ (ку або гу), селище (ип), волость (мьон), міський район (тон або дон) і село (рі).

Міста особливого статусу

У Південній Кореї є лише одне місто особливого статусу – Сеул. Сеул – це столиця і найбільше місто Південної Кореї. Він є центром політичного, економічного та культурного життя країни.

Міста прямого підпорядкування

У Південній Кореї є 6 міст прямого підпорядкування: Пусан, Інчхон, Тегу, Кванджу, Теджон та Ульсан. Ці міста мають статус, прирівняний до провінцій. Вони є важливими економічними та культурними центрами Південної Кореї.

Провінції

У Південній Кореї є 8 провінцій: Кенгі, Канвон, Чхунчхон-Пукто, Чхунчхон-Намдо, Кьонгі, Північна Чолла, Південна Чолла та Кьонсан-Намдо. Провінції поділяються на повіти, міста та волості.

Особлива автономна провінція

Єдина особлива автономна провінція в Південній Кореї – Чеджудо. Чеджудо є найбільшим островом Корейського півострова. Він розташований у Жовтому морі. Чеджудо є популярним туристичним напрямком.

Адміністративний поділ Південної Кореї: висновок

Адміністративний поділ Південної Кореї є складним і багатогранним. Він відображає історію, культуру та географію країни.

5 часто задаваних питань про адміністративний поділ Південної Кореї

  1. Яке місто є столицею Південної Кореї?
  2. Скільки міст прямого підпорядкування є в Південній Кореї?
  3. Яка провінція є найбільшою за площею в Південній Кореї?
  4. Яка провінція є найменшою за площею в Південній Кореї?
  5. Який острів є особливою автономною провінцією Південної Кореї?

Тоже интересно