97-ма окрема механізована бригада (Україна)

97-ма окрема гвардійська механізована Полтавська Червонопрапорна орденів Суворова і Богдана Хмельницького бригада

Історія створення та реорганізації

97-ма окрема гвардійська механізована Полтавська Червонопрапорна орденів Суворова і Богдана Хмельницького бригада (97 ОМБр, в/ч А1766) – військове формування механізованих військ Збройних сил України, яка існувала в період з 1992 до 2004 року. Бригада була створена на базі 17-ї гвардійської танкової дивізії Радянської армії, яка була дислокована в Полтаві.

Бойовий шлях бригади

Після розпаду Радянського Союзу 17-а гвардійська танкова дивізія була переформована в 97-му окрему гвардійську механізовану бригаду. Бригада брала участь у бойових діях на сході України під час війни на сході України, зокрема, в боях за Іловайськ і Дебальцеве.

Розформування бригади

У 2004 році 97-ма окрема гвардійська механізована бригада була розформована. Техніка та особовий склад бригади були передані до складу інших підрозділів Збройних сил України.

Нагороди та відзнаки

97-ма окрема гвардійська механізована бригада була нагороджена орденами Суворова і Богдана Хмельницького, а також Червоним Прапором.

Пам'ять про бригаду

У Полтаві встановлено пам’ятник 97-й окремій гвардійській механізованій бригаді. Також у місті діє музей бригади.

Висновок

97-ма окрема гвардійська механізована бригада була одним з найбоєздатніших з’єднань Збройних сил України. Бригада брала участь у бойових діях на сході Україна під час війни на сході України, зокрема, в боях за Іловайськ і Дебальцеве. У 2004 році бригада була розформована, але пам’ять про неї живе досі.

Часті питання

  1. Коли була створена 97-ма окрема гвардійська механізована бригада?
  2. Де була дислокована бригада?
  3. У яких бойових діях брала участь бригада?
  4. Коли бригада була розформована?
  5. Якими нагородами була нагороджена бригада?

Тоже интересно