4-та повітряна армія (США) – армія у складі Повітряних сил Сполучених Штатів
4-та повітряна армія – одна з шести повітряних армій у складі Повітряних сил Сполучених Штатів, розташована на військово-повітряній базі Марч, в окрузі Морено-Валлі, в штаті Каліфорнія. Командувачем 4-ї повітряної армії є генерал-лейтенант Стівен К. Уілсон. Штаб армії розташований на військово-повітряній базі Мітчелл в Мілуокі, штат Вісконсін.
Історія
4-та повітряна армія була створена 1 березня 1943 року як навчальний підрозділ для Повітряних сил армії США. Перша місія армії полягала в підготовці пілотів і екіпажів бомбардувальників B-17 Flying Fortress і B-24 Liberator. Під час Другої світової війни 4-та повітряна армія брала участь у бомбардувальних операціях над Європою, включаючи атаку на Дрезден у лютому 1945 року, в якій загинуло до 25 000 мирних жителів. Після війни 4-та повітряна армія була розформована, але знову активована у 1946 році як резервний компонент Повітряних сил США.
Місія
Місією 4-ї повітряної армії є підготовка та оснащення повітряних сил для підтримки національних інтересів Сполучених Штатів. Армія відповідає за підготовку пілотів, штурманів, бортінженерів та іншого льотного і наземного персоналу для Повітряних сил США. 4-та повітряна армія також відповідає за розробку та випробування нових видів озброєння та обладнання для Повітряних сил США.
Структура
4-та повітряна армія складається з наступних підрозділів:
- 12-та повітряна армія (PACAF) зі штаб-квартирою на військово-повітряній базі Хікам в Гонолулу, Гаваї, відповідає за регіон Азії та Тихого океану.
- 13-та повітряна армія (AFSOC) зі штаб-квартирою на військово-повітряній базі Хендерсон у Неваді відповідає за спеціальні операції.
- 14-та повітряна армія (AFSPC) зі штаб-квартирою на військовій авіабазі Ванденберг в Каліфорнії відповідає за системи космічних операцій.
- 15-та повітряна армія (AMC) зі штаб-квартирою на військовій авіабазі Скотт у штаті Іллінойс відповідає за повітряні перевезення.
- 16-та повітряна армія (ACC) зі штаб-квартирою на військовій авіабазі Рамштайн у Німеччині відповідає за повітряну війну в Європі та Африці.
На озброєнні
4-та повітряна армія має на озброєнні широкий спектр літаків і безпілотних апаратів, включаючи:
- F-16 Fighting Falcon
- F-22 Raptor
- F-35 Lightning II
- B-1 Lancer
- B-2 Spirit
- C-130 Hercules
- C-17 Globemaster III
- KC-10 Extender
- KC-135 Stratotanker
- RQ-4 Global Hawk
- MQ-1 Predator
Майбутнє
4-та повітряна армія планує модернізувати свій парк літаків і безпілотних апаратів, а також впроваджувати нові технології для підвищення ефективності бойових дій. Армія також планує посилити свою роль у повітряних операціях у кіберпросторі.
Висновок
4-та повітряна армія є одним з найважливіших підрозділів Повітряних сил Сполучених Штатів. Армія відповідає за підготовку пілотів, штурманів, бортінженерів та іншого льотного і наземного персоналу для Повітряних сил США. 4-та повітряна армія також відповідає за розробку та випробування нових видів озброєння та обладнання для Повітряних сил США.
Запитання, що часто задаються
- Яка місія 4-ї повітряної армії?
- Де розташована штаб-квартира 4-ї повітряної армії?
- Які підрозділи входять до складу 4-ї повітряної армії?
- Які літаки і безпілотні апарати має на озброєнні 4-та повітряна армія?
- Які плани на майбутнє у 4-ї повітряної армії?
Місія 4-ї повітряної армії полягає в підготовці та оснащенні повітряних сил для підтримки національних інтересів Сполучених Штатів.
Штаб-квартира 4-ї повітряної армії розташована на військово-повітряній базі Марч, в окрузі Морено-Валлі, в штаті Каліфорнія.
До складу 4-ї повітряної армії входять наступні підрозділи: 12-та повітряна армія (PACAF), 13-та повітряна армія (AFSOC), 14-та повітряна армія (AFSPC), 15-та повітряна армія (AMC) та 16-та повітряна армія (ACC).
4-та повітряна армія має на озброєнні широкий спектр літаків і безпілотних апаратів, включаючи F-16 Fighting Falcon, F-22 Raptor, F-35 Lightning II, B-1 Lancer, B-2 Spirit, C-130 Hercules, C-17 Globemaster III, KC-10 Extender, KC-135 Stratotanker, RQ-4 Global Hawk та MQ-1 Predator.
4-та повітряна армія планує модернізувати свій парк літаків і безпілотних апаратів, а також впроваджувати нові технології для підвищення ефективності бойових дій. Армія також планує посилити свою роль у повітряних операціях у кіберпросторі.